YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sümeyye Erdoğan Kimdir? kaç yaşında, eğitimi, ne iş yapar?
Sümeyye Erdoğan Kimdir? kaç yaşında, eğitimi, ne iş yapar?
14 Mayıs 2016 16:16
Sümeyye Erdoğan kaç yaşındadır? Sümeyye Erdoğan'ın yaşı merak ediliyor. Erdoğan'ın 4 çocuğundan biri olan Sümeyye Erdoğan'ın ailenin küçük kızıdır. Sümeyye Erdoğan kaç yaşındadır, etiğimi, işi nedir?

Sümeyye Erdoğan, yaşı, bilgisi ve hanımefendiliğiyle dikkat çekiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın küçük kızı Sümeyye Erdoğan, yaşı gereği ailenin en küçük kızıdır. 2 erkek kardeşi ve bir ablası bulunan Sümeyye Erdoğan kaç yaşında? Sümeyye Erdoğan'ın yaşı, eğitimi gibi bilgileri merak ediliyor. Sümeyye Erdoğan kimdir?

Sümeyye Erdoğan kaç yaşında?

Sümeyye Erdoğan,31 yaşındadır. 1985 yılında İStanbul'da doğan Sümeyye Erdoğan bugün akşam Selçuk Bayraktar ile nişanlanacak.

Sümeyye; Türkiye Cumhuriyeti 59, 60 , 61. Türkiye Hükûmeti Başbakanı ve 12. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dört çocuğundan birisidir.

Babası Recep Tayyip Erdoğan ve annesi Emine Erdoğan'dır. Ahmet Burak, Necmettin Bilal ve Esra adlı kardeşleri vardır.

Trabzon'daki Araklı İmam Hatip Lisesi'ni bitirmiştir. 2002 yılında girdiği üniversite sınavında başarısız olduktan sonra eğitimine Amerika Birleşik Devletleri'nde devam etmiştir. Burslu olarak Indiana Üniversitesi'nde sosyoloji ve siyaset alanında lisans eğitimi almıştır. Eğitimini 2005 yılında tamamladıktan sonra yüksek lisansını Londra Ekonomi Okulu'nda ekonomi alanında yapmıştır.

2010 yılında Doruk Izgara Gıda Ticaret Limited Şirketine ortak olmuştur.

2010 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi'nde dış ilişkileri ve dünya basınına yansımalarını takipten sorumlu danışman olarak görev yapmaya başlamıştı.Bu kapsamda çok sayıda yurtdışı seyahatlere dahil olmuştur. 2013 Taksim Gezi Parkı protestoları sırasında hükümetle çeşitli sanatçılar arasındaki görüşmelere dahil olmuştur.Toplantılara dahil olması sorgulanmış ve TBMM gündemine taşınmıştır.

2010 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi'nde dış ilişkileri ve dünya basınına yansımalarını takipten sorumlu danışman olarak görev yapmaya başlamıştır. Bu kapsamda çok sayıda yurtdışı seyahatlere dahil olmuştur. 2013 Taksim Gezi Parkı protestoları sırasında hükümetle çeşitli sanatçılar arasındaki görüşmelere dahil olmuştur.Toplantılara dahil olması sorgulanmış ve TBMM gündemine taşınmıştır.

SÜMEYYE ERDOĞAN, BUGÜN SELÇUK BAYRAKTAR'LA EVLENİYOR. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan ile Selçuk Bayraktar'ın Halkalı'daki Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde yapılacak nikah töreni öncesinde, bazı yollar trafiğe kapatılırken polis de geniş güvenlik önlemi aldı.

Saat 15.00'te yapılacak nikah töreniyle ilgili hazırlıklar günlerce sürerken gece saatlerinde ise bazı yollar demir bariyerlerle trafiğe kapatıldı.

Yolların trafiğe kapatılacağı yönünde bilgisi olmayan sürücüler ise polis ekipleri tarafından alternatif güzergahlara yönlendirildi.

SELÇUK BAYRAKTAR KİMDİR? 

Son günlerde adı sıkça duyulan Selçuk Bayraktar aslen Trabzonludur ve 1980 yılında doğmuştur. İstanbul'un Sarıyer İlçesinde doğan Bayraktar'ın Haluk ve Ahmet adında iki kardeşi vardır. Önce 1997 senesinde Rober Koleji'nden mezun olan Selçuk Bayraktar ardından İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde eğitim hayatına devam etmiştir. Mühendislik Bölümünü bitirdikten sonra ise University of Pennsylvania’nın GRASP laboratuvarına başvurmuş, stajı kabul edilince de burs alarak önce yüksek lisans, ardından University of Pennsylvania'da insansız uçaklar üzerine 2004 yılında master yapmıştır.

Eğitim hayatı boyunca büyük başarılar elde Selçuk Bayraktar biyografi bilgileri arasında ödüllü akademisyenlerden biri olan Prof. Dr. George Pappas’ın yardımcısı olarak araştırma asistanlığı görevi de yer almaktadır. Master'ını tamamladıktan sonra Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nde (MIT) robotik kontrol sistemleri konusunda doktora yapan Bayraktar özgün ve milli olarak çalışılan İnsansız Hava Aracı Sistemleri’nin gömülü yazılım geliştirme, seyrüsefer algoritmaları, aviyonik sistem mimarisi ve uçuş kontrolleri gibi birçok konuda çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca aile şirketleri olan Baykar Makina'da 2007 yılından bu yana teknik müdürlük yapmaktadır. Çalışmalarıyla Türkiye'de de büyük başarılar elde etmiştir. Sümeyye Erdoğan nişanlısı kim sorusunun yanıtı bu şekildedir.

SELÇUK BAYRAKTAR BİYOGRAFİ BİLGİLERİ ARASINDAKİ DİKKAT ÇEKEN AYRINTILAR

Selçuk Bayraktar'ın çalışmalarını yürüttüğü insansız hava aracı 17 Aralık 2015 yılında Roketsan şirketinin geliştirdiği füze ile Roketsan MAM-L güdümlü füzesi yüklü şekilde yapılan atış testinde tam isabet hedefleri vurmuştur. Başarıları arasında "Türkiye’nin ilk döner kanat İHA Sistemi Malazgirt İHA tasarımı", milli İHA olma özelliğine sahip "Bayraktar Mini İHA tasarımı" ve "TB2 İHA Sistemi ile Milli Füze atışını başarıyla tamamlama" gibi bilgiler de yer almaktadır.

 

 // Nazife
Merhaba ismim nazife lutfen bana yardim edin ben kiprista yasiyorum kahraman marasliyim biz burda bir turkiye vatandasi olarak hic bir haktan yararlanitoz ne issizlik maasi nede baska yardimdan bes cocugum var kizim universiteyi kazandi ama okutamiyacagim maddi durum yok memlekette ev istiyoz o hakkimiz bile yok burda ben cok caresizim lutfen cok yazacaklarim var ozur dilerim lutfen basbakanimiza ulasamiyoz yardim edin bana...
28 Temmuz 2017 15:20
 // SULTAN
Akp bence cok saglam bir parti kesinlikle bu partiye oy verin.Çunku baska partiler kazanirsa Allah korusun ülkemiz kana bulanabilir.Lutfen oy verirken cok dikkat edin ve cok iyi dusunun.SAYGILAR... SULTAN......
09 Ağustos 2016 18:24
 // amin
Allah mubarek etsin evliliklerini İNŞAALLAH...
16 Mayıs 2016 22:43
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler