YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sümeyye Erdoğan kaç yaşında? Kimdir?
Sümeyye Erdoğan kaç yaşında? Kimdir?
12 Mart 2016 12:30
Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan kaç yaşındadır? Sümeyye Erdoğan'ın yaşı merak ediliyor. Erdoğan'ın 4 çocuğundan biri olan Sümeyye Erdoğan'ın ailenin küçük kızıdır. Sümeyye Erdoğan kaç yaşındadır?

Sümeyye Erdoğan, yaşı, bilgisi ve hanımefendiliğiyle dikkat çekiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın küçük kızı Sümeyye Erdoğan, yaşı gereği ailenin en küçük kızıdır. 2 erkek kardeşi ve bir ablası bulunan Sümeyye Erdoğan kaç yaşında? Sümeyye Erdoğan'ın yaşı, eğitimi gibi bilgileri merak ediliyor. Sümeyye Erdoğan kimdir?

Sümeyye Erdoğan kaç yaşında?

Sümeyye Erdoğan,31 yaşındadır. 1985 yılında İStanbul'da doğan Sümeyye Erdoğan bugün akşam Selçuk Bayraktar ile nişanlanacak.

Sümeyye; Türkiye Cumhuriyeti 59, 60 , 61. Türkiye Hükûmeti Başbakanı ve 12. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dört çocuğundan birisidir.

Babası Recep Tayyip Erdoğan ve annesi Emine Erdoğan'dır. Ahmet Burak, Necmettin Bilal ve Esra adlı kardeşleri vardır.

Trabzon'daki Araklı İmam Hatip Lisesi'ni bitirmiştir. 2002 yılında girdiği üniversite sınavında başarısız olduktan sonra eğitimine Amerika Birleşik Devletleri'nde devam etmiştir. Burslu olarak Indiana Üniversitesi'nde sosyoloji ve siyaset alanında lisans eğitimi almıştır. Eğitimini 2005 yılında tamamladıktan sonra yüksek lisansını Londra Ekonomi Okulu'nda ekonomi alanında yapmıştır.

2010 yılında Doruk Izgara Gıda Ticaret Limited Şirketine ortak olmuştur.

2010 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi'nde dış ilişkileri ve dünya basınına yansımalarını takipten sorumlu danışman olarak görev yapmaya başlamıştı.Bu kapsamda çok sayıda yurtdışı seyahatlere dahil olmuştur. 2013 Taksim Gezi Parkı protestoları sırasında hükümetle çeşitli sanatçılar arasındaki görüşmelere dahil olmuştur.Toplantılara dahil olması sorgulanmış ve TBMM gündemine taşınmıştır.

2010 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi'nde dış ilişkileri ve dünya basınına yansımalarını takipten sorumlu danışman olarak görev yapmaya başlamıştır. Bu kapsamda çok sayıda yurtdışı seyahatlere dahil olmuştur. 2013 Taksim Gezi Parkı protestoları sırasında hükümetle çeşitli sanatçılar arasındaki görüşmelere dahil olmuştur.Toplantılara dahil olması sorgulanmış ve TBMM gündemine taşınmıştır.

 

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler