YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sultan'da vahşete tepkili
Sultan'da vahşete tepkili
05 Haziran 2010 17:47
İsrail'in İnsani Yardım Gemisine saldırısına toplumun her kesiminden tepki geliyor. Bu insanlık dışı vahşeti kabul edemeyenler arasında dünyanın en uzun adamı Sultan Kösen de var

İsrail'in, 'Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım' kampanyası kapsamında Gazze'ye insani yardım malzemesi götüren 'Mavi Marmara' gemisine düzenlediği saldırıya tepki gösteren 2 metre 47 santimlik boyu ile Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Sultan Kösen, Filistin'e gidecek gönüllüler arasına girmek için İHH'ya başvuracağını söyledi.

Mardin'in Derik ilçesine bağlı Dede köyünde yaşayan Sultan Kösen, bir insan olarak İsrail'in yaptıklarının herkesin vicdanını sızlattığı için bu kadar tepkinin oluştuğunu belirtti. Kösen, "Ben de bir insan olarak olayı ilk duyduğumda şok oldum. Hem yardım filosunda hayatını kaybeden gönüllüler hem de Gazze'de açlıkla, hastalıkla sefaletle mücadele eden insanlar için çok üzüldüm. Allah'tan bu insanlık dışı ambargonun en kısa zamanda kalkması için dua ediyorum. İnsanı görevimi yerine getirmek için ben de İHH'ya başvurarak bir daha ki sefere Filistin'e gidecek gönüllüler arasında olmak istiyorum." dedi.
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler