YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sultanahmet Camii doldu taştı
Sultanahmet Camii doldu taştı
08 Ağustos 2013 11:31
Diyanet İşleri Başkanlığı, Namaz Gönüllüleri Platformu ve Mihrap Gönüllüleri Platformu’nun çağrısı üzerine binlerce vatandaş Sultanahmet Camii’nde bayram namazına durdu.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in hutbe okuduğu namazda, cami kalabalığın namaz kılmasına yetmeyince vatandaşlar avluda saf tuttu.

Ramazan Bayramı münasebetiyle Diyanet İşleri Başkanlığı, Namaz Gönüllüleri Platformu ve Mihrap Gönüllüleri Platformu bir program düzenledi.

Sultanahmet Camii’nde bayram namazının kılınması yönündeki çağrıları dikkate alan binlerce vatandaş, sabahın erken saatlerinde camiye koştu. Camide yer bulamayanlar ise avluda saf tuttu. Namaz safları avlunun da dışına taştı. Hutbeyi Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez okudu.

Namazın ardından vatandaşlar birbirlerine sarılarak bayramlaştı. Sultanahmet’te namaz bayram namazı kıldıkları için mutlu olduklarını söyleyen vatandaşlar, birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. Ramazan Bayramı’nın bütün insanlığa huzur ve barış getirmesini dileyen vatandaşlar, kalabalığın bu arzuyu yansıttığını dile getirdi.

 

CİHAN

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler