YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sultan II. Abdülhamid kabri başında anıldı
Sultan II. Abdülhamid kabri başında anıldı
11 Şubat 2014 08:07
Sultan II. Abdülhamid vefatının 96. yılında unutulmadı.

Sultan II. Abdülhamid ölümünün 96. yıl dönümünde kabri başında anıldı. Anma töreni öncesinde gündemdeki miras davası ile ilgili konuşan Şehzade Kayıhan Osmanoğlu, ''Böyle bir dava açılmadı. Ben hanedan üyeleriyle görüştüğümde kimse böyle bir hak talep etmedi. Sadece veraset davamız var.'' dedi.

Sultan II. Abdülhamid ölümünün 96. yıl dönümünde Çemberlitaş'taki kabri başında anıldı. Anmaya özellikle öğrencilerin ve bayanların yoğun ilgi gösterdiği görüldü. Anma töreninde Sultan 2'inci Abdülhamid için Kur'an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

Anma öncesinde türbeye gelen Sultan II. Abdülhamid'in dördüncü kuşaktan torunu olan Şehzade Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Açıldığı öne sürülen miras davası ile ilgili sorulan sorulara Şehzade Kayıhan Osmanoğlu, ''Böyle bir dava açılmadı. Ben hanedan üyeleriyle görüştüğümde kimse böyle bir hak talep etmedi. Sadece veraset davamız var. Bundan önce bir aile itibarının verilmesini istiyoruz. Ondan sonra da hepsinin arka arkaya geleceğine inanıyoruz. Bazı medyalara baktığımda üzülüyorum çünkü bizim talep etmediğimi bazı yazılar vardı. Bizim her hangibir davamız yok. Sadece bizim veraset davamız var. İlerleyen zamanlarda zaten hepsini açıklığa kavuşturacağız" dedi.

08:51
 // Rasim DUMAN
Hayatı boyunca yere abdestsiz basmayan, buyuk deha,feraset,fetanet,basiret, salabet, cesaret,feragat,şecaat,rikkat,fazilet... timsali veli padişahım ; seni hala çok seviyoruz ve şefaatini dileniyoruz. Nur içinde yat....
11 Şubat 2014 08:51
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler