YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Süleyman Demirel'in sağlık durumu
Süleyman Demirel'in sağlık durumu
14 Şubat 2013 20:22
CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, doktorlardan aldığı bilgiye göre, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in tüm değerlerinin dengelendiğini belirterek, bir an önce sağlığına kavuşmasını diledi.

Koç, Demirel'i mevsimsel solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle tetkik amacıyla geldiği Özel Güven Hastanesinde ziyaret etti.

Çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulunan Koç, Demirel ile görüşme imkanı olup olmadığı sorusu üzerine, ziyaretçi kabul edilmediğini kendisi de bir doktor olduğu için bu kurallara uyduğunu söyledi.

Müdavim doktorun eski öğrencisi olduğunu belirten Koç, ''Yoğun ziyaretçi akınından bir miktar kurtarabilmek için bu şekilde ayrı bir ünitede değerlendiriliyor. Yoksa Sayın Cumhurbaşkanının bulguları özel bir yoğun bakım ihtimam gerektirecek bulgular değil. Verilen bilgi, hemen başlangıçta tespit edilen bir enfeksiyon. Uygun bir tedavi yöntemiyle de zaten tüm değerleri dengelenmiş durumda. Bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyoruz'' diye konuştu.

Geçmiş olsun ziyaretinde bulunduğunu ve biraz da doktor gözüyle değerlendirme yapmak istediğini belirten Koç, ''Ürkecek bir şey yok. Umarım sağlıkla yine Güniz Sokak'a gönderilecek Sayın Cumhurbaşkanı'' dedi.

Haluk Koç, Demirel'in ne zaman taburcu edileceğini bilip bilmediği yönündeki soruya, ''Onu bilemiyorum tabii. Onu müdavim hekimler karar verir. Şimdilik kontrol altında olduğu, tedaviye başlangıç aşamasına yaklaşıldığı için de son derece olumlu seyrettiği ifade edildi'' karşılığını verdi.

Hastanede tedavi gören CHP'nin eski yöneticilerinden Cevdet Selvi ile eski Turizm Bakanı Şahin Ulusoy'u da ziyaret ettiğini belirten Koç, ''Gördüğünüz gibi CHP'nin sağlık bölümüne de genel başkan yardımcısı olarak bakıyoruz'' diyerek espri yaptı.


AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler