YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Soylu: İş Başı Eğitimi programı bir istihdam programıdır
Soylu: İş Başı Eğitimi programı bir istihdam programıdır
10 Mart 2016 16:10
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu, "İş Başı Eğitimi diye nitelendirdiğimiz programımız, bir istihdam programıdır, bir aktif işgücü programıdır" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "İş Başı Eğitimi diye nitelendirdiğimiz programımız, bir istihdam programıdır, bir aktif işgücü programıdır. Bu iş başı eğitimine başlayanların yüzde 75'lik dilimi 4-5 aylık süreçte daimi bir istihdamla karşı karşıya kalmaktadır. Bu dünyanın da ülkemizi takip ederken özendiği rakamlardan biridir" dedi.

Bakan Soylu, KKTC İçişleri ve Çalışma Bakanı Asım Akansoy ve beraberindeki heyet ile makamında bir araya geldi.

Görüşmede, KKTC'nin kalkınma yolunda ulaştığı seviyenin Türkiye ve bölge için bir iftihar meselesi olduğuna işaret eden Soylu, Türkiye'nin, KKTC'nin güçlenip Doğu Akdeniz'de gerçek bir cazibe merkezi olmasını sağlayacak projeleri desteklemeye devam edeceğini söyledi.

İki ülkenin çalışma ve sosyal güvenlik ile ilgili bakanlıkları arasında da yakın ve samimi bir ilişki olduğunu aktaran Soylu, bu bakanlıklar arasında şimdiye kadar sosyal güvenlik ve işgücü anlaşmaları ile işbirliği protokolleri imzalandığını anımsattı.

Soylu, Türkiye'nin son yıllarda, gerek sosyal güvenlik gerekse de istihdam alanında önemli reform ve düzenlemelere imza attığına dikkati çekerek "Çok önemli istihdam programlarımız var. Bunlardan çok iyi sonuçlar aldık. Örneğin "İş Başı Eğitimi" diye nitelendirdiğimiz programımız, bir istihdam programıdır, bir aktif iş gücü programıdır. Bu iş başı eğitimine başlayanların yüzde 75'lik dilimi 4-5 aylık süreçte daimi bir istihdamla karşı karşıya kalmaktadır. Bu dünyanın da ülkemizi takip ederken özendiği rakamlardan biridir. Önümüzdeki süreçte de gerek sektöre, gerek coğrafi başarılı istihdam politikaları ortaya koyacağız" ifadelerini kullandı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler