YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sorguda itiraf etti
İzmir'de otoyolda gasp iddiası planlı çıktı. Gaspı şoförün arkadaşı yapmış.
Sorguda itiraf etti
12 Ocak 2010 / 21:52 Güncelleme: 12 Ocak 2010 / 22:04

İzmir'de bir gıda firmasına ait araca kavşakta yavaşladığı sırada binen bir kişinin, sürücü ile muhasebeci kadını kuru sıkı tabanca ile tehdit edip içinde 4 bin 700 TL bulunan çantayı alıp kaçması planlı oyun çıktı. Şirkette şoför olarak çalışan Metin Yaşar'ın arkadaşı ile birlikte bu işi planladığını polisteki çapraz sorgu sonrası itiraf etti. Gözaltına alınan Metin Yaşar, polise verdiği ifadesinde bu işi yapmaya kendisinin zorlandığını ve mecbur kaldığını iddia etti.

İzmir'in Karabağlar ilçesi Eskiizmir semtinde, polise başvuran Metin Yaşar (47), bir gıda firmasında idari işlerde çalıştığını, firmanın muhasebecisi Zehra Turan (40) ile 35 AN 8894 plakalı otomobille Balçova ilçesinde giderken kavşakta yavaşladıkları sırada 50 yaşlarındaki bir kişinin arka kapıyı açarak içeri girdiğini, silahla ile kendisini ve muhasebeciyi tehdit ettiğini ileri sürmüştü. Balçova'dan otobana girerek Gaziemir yönüne gitmeye başladıklarını söyleyen Yaşar, araçta bir çantada bulunan, firmaya ait olan ve bankaya değiştirmek için götürdükleri 4 bin 700 TL'yi alan zanlının Eskiizmir semti yakınlarında aracı durdurup inerek yaya kaçtığını iddia etmişti.

Araç içinde bulunan şirket Muhasebecisi Zehra Turan da, Yaşar'ın verdiği bilgileri doğrularken, ihbar üzerine polis ekipleri, eşgali alınan gaspçının yakalanması için Eskiizmir semtinde uygulama başlatmıştı. Ancak Bozyaka Asayiş Şube Müdürlüğü'nde Emniyet Müdürü Şerafettin Aslan'ın bizzat takip ettiği soruşturma sonrası çapraz sorguda aracın şoförü Metin Yaşar her şeyi itiraf ederken, olayı yapan kişinin Recep Özmen isimli arkadaşı olduğunu ve bu işi yapmaya kendisinin zorlandığını ileri sürdü.

İfadesi alınmak üzere Eskiizmir Polis merkezi'ne getirilen şirket muhabese sorumlusu Zehra Turan, Gasp Büro amirliği ekipleri tarafından Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülürken, sürekli olarak ağladığı gözlenmişti. Gerçeği öğrenen Turan'ın şaşırdığı ve olaya inanamadığı öğrenildi.

Gasp Bürosu dedektifleri, gasp olayını çözerken, şoför Metin Yaşar gasp ve yağma suçundan mahkemeye sevk edildi. Eşinden ayrı yaşadığı ve çevresine borcu olduğu öğrenilen zanlının adliyeye sevk edildiği sırada ağladığı dikkatlerden kaçmadı. Zanlı Metin Yaşar'ın suç ortağı olan arkadaşı Recep Özmen'in yakalanması için çalışma başlatıldığı bildirildi.

HABERİN VİDEOSU


 

yazık olmuş
 // rana
bu bir şaka olsa gerek bu adam karıncayı bile incitmez bir oyuna gelmiş muhtemelen ülkemizi bunca dolandıranlar varken.bir gariban insanın çırpınışından faydalanan medya ne kadar kazandı....
18 Ocak 2010 22:09
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler