YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sopalarla birbirine girdiler
Muğla'da geleneksel olarak düzenlenen boğa güreşlerinde boğalar değil sahipleri güreşti! Boğa sahibinin diğer boğaya elindeki sopayla vurması gergin olan ortamda olayların fitilini ateşledi. Sopalarla birbirine giren boğa sahiplerini jandarma ayırdı.
Sopalarla birbirine girdiler
19 Temmuz 2010 / 11:25 Güncelleme: 19 Temmuz 2010 / 11:43

Muğla'nın Bayır beldesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen boğa güreşlerinin bu yıl 11'incisi düzenlendi. Yaklaşık 130 boğanın katıldığı güreşlerin başaltı güreşlerinde boğa sahipleri sopalarla birbirine girdi.

Bayır Geliştirme ve Güzelleştirme Deneği yararına yapılan gerçekleştirilen boğa güreşlerine Aydın, Denizli, Antalya bölgelerinden boğalar katıldı. Boğa güreşlerinin son bölümlerinde sahaya çıkan baş altı güreşleri sırasında Muğla'nın Ula ilçesine bağlı Çıtlık köyünden Cumhur isimli boğa ile Muğla'nın Yerkesik beldesinden Arif Bişen'e ait Çakalkarlos isimli boğalar güreş tuttu. Uzun süre güreşen iki boğadan Yerkesikli Arif Bişen'in Çakalkarlos isimli boğası sahadan kaçtı.

Cumhur isimli boğa da rakibini saha içinde kovalamaya başladı. Boğalar ile birlikte saha içinde koşuşturan boğa sahipleri birdenbire birbirlerine sopalarla saldırmaya başladı. Çakalkarlos boğasının sahibi Arif Bişen'in boğasını koşturan Cumhur isimli boğayı elindeki sopa ile vurması sonrası başlayan olaylar, sahaya izleyicilerin de girmesi ile saha daha da karıştı.

Jandarma ekipleri olay müdahalede ederken, bu sırada izleyiciler tel örgüleri atlayarak sahaya girdi. Boğa sahiplerinin sakinleştirilmesinin ardından boğalar sahadan ayrıldı.
İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler