YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sonunda bu da oldu!
Trajikomik olayın yaşandığı adres bu defa Rize değil, Eskişehir...Eskişehir'de caminin yanına apartman yapılması mahalle sakinlerinin tepkisini çekti. 24 sene boş kalan araziyi bir inşaat şirketi satın aldı ve ortaya bu ilginç manzara çıktı.
Sonunda bu da oldu!
22 Kasım 2010 / 14:35 Güncelleme: 22 Kasım 2010 / 14:51

Eskişehir Mobilyacılar Camii'nin yanına apartman yapılması camii cemaatinin ve mahall sakinlerinin tepkisine neden oldu.  

Eskişehir Odunpazarı ilçesi'nde bulunan  Mobilyacılar Çarsısı esnafı 1986 yılında aralarında para toplayıp cami yaptırdı. Tabakhane Mobilycılar Camii'nin yanındaki arsa boş kaldı. Ancak geçen 24 senenin ardından bir inşaat şirketi camii'nin hemen bitişiğine apartman yapmaya başladı. Camii cemaatı ve çarşı esnafı arsayı satın almak istedi. Ancak inşaat şirketi fazla para isteyincea anlaşma sağlanamadı. Cami cemaatı yetkililerin bu işi çözmelerini istiyor.  

İnşaat şirketine 600 bin TL verdiklerini belirten esnaf ve cemaat, "Şirketten 600 bin TL karşılığında arsayı bize vermesini istedik. Orasını caminin bahçesi yapacaktık. İnşaat şirketi ise 750 bin TL istedi. Bizim de o kadar pramız yoktu. Belediye de ruhsatı verince yapacak bir şey kamadı. Apartmanın yıkılmasını istiyoruz" dediler.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler