YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Soma için yarıştılar
Soma için yarıştılar
18 Mayıs 2014 16:01
Klasik Otomobil Kulübü 17. West Anatolian Historic Rally, 17-18 Mayıs tarihlerinde Kuşadası-Söke-Seferihisar-Selçuk çevresinde düzenleniyor.

“West Anatolian Historic Rally”, bu yıl 16-19 Mayıs 2014 tarihlerinde Ege Bölgesi’nde gerçekleşiyor. Her yarışında bir sosyal sorumluluk kampanyası düzenleyen Klasik Otomobil Kulübü’nün üyeleri bu yarışta Soma faciası kurbanı işçiler ve aileler adına yarışıyor. Ralliden elde edilen gelir Soma’da ölen işçilerin ailelerine çocuklarının eğitimi için bağışlanacak.Kuşadası-Söke-Seferihisar-Selçuk bölgesinde 2 gün boyunca sürecek 17. West Anatolian Historic Rally’e, her biri adeta sanat eseri değerinde 49 klasik otomobil katılıyor. Ralli ilk gün Kuşadası Golf&Spa Resort’dan start aldı ve Egeport’tan geçerek Seferihisar Sığacık’a Teos Village Tatil Köyü’ne uzandı.

Kulüp Genel Sekreteri Zeynep Tura, bu yıl 19-20 Nisan’da düzenlenen ve rekor katılımın olduğu Bahar Rallisi gibi, bu yarışa da etkin bir katılım olduğunu, Ege bölgesinde çok sayıda klasik otomobil tutkununun bulunduğunu ve bu kez bölgeden de yüksek ilgi olduğunu belirtti. Tura, yarışmanın tüm duyurularını Soma faciası ile birlikte değiştirerek Soma’lı işçilere ve ailelerine ithaf eden Klasik Otomobil Kulübü sloganını “Soma için yarışıyoruz” olarak değiştirdiklerinin altını çizdi ve maliyetler çıktıktan sonra elde edilen gelirin ve düzenlenecek açık arttırmada satılacak değerli bir saatin gelirinin Soma’da hayatını kaybeden işçilerin çocuklarının eğitimleri için bağışlayacaklarını söyledi. Yarışma sonuçları ve ödüller 18 Mayıs gecesi düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler