YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şölen gibi Kutlu Doğum
Şölen gibi Kutlu Doğum
18 Nisan 2015 15:51
Kutlu Doğum Haftası, İzmir Gaziemir'de şölen gibi kutlandı.

10 Nİisan Cuma Akşamı Gaziemir Ahmet Taner Kışlalı Kapalı Spor Salonunda Kuran’a Hizmet Derneği – Gaziemir Belediyesi – Kasiad – Burhan Der ile işbirliği ile hazırlanan “Hz Muhammed sav ve Çocuk” adlı Kutlu Doğum programı gerçekleştirdi.

Programın Sunumu aynı zamanda Kuran’a Hizmet Derneği Başkanı olan Bünyamin Ertekin tarafından yapıldı.

Programa Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez, Gaziemir Milli Eğitim Müdürü Aydın Usman, Ak Parti Gaziemir İlçe Başkanı Hüseyin Uzun, Nazmi Kalyoncu, Kerem Baykalmış,Gaziemir Belediye Meclis Üyesi Yasin Mazlum ve Diyanet Sen İzmir Şube Başkanı İbrahim Güzeldağ ve çok büyük bir Halk kitlesi katıldı.

Ahmet Taner Kışlalı Kapalı Spor Salonu baştan aşağı doldu çoğu vatandaş içeri dahi giremedi. Öte yandan Programın Ortaklarından Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol rahatsızlığı nedeni ile programa katılamadı.

Programda Gaziemir Milli Eğitim müdürlüğü ile işbirliği içinde gerçekleştirilen “Günümüzden Hz Muhammed sav’e Mektup” ve “Hadisi Şerif Ezberleme” yarışması adı altında 4 ayrı kategoride Dereceye girenlere Tablet ,Çeyrek altın ve hediyeler dağıtıldı. Hediyeleri Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez ve Gaziemir Milli Eğitim Müdürü Aydın Usman Öğrencilere taktim etti. “Hz Muhammed sav ve Çocuk” adlı Kutlu Doğum Programı içerisinde adına yakışırca çocuklar için sürprizler vardı.

Palyoçolar çocukları eğlendirdi çocuklara salavat getirttiler, Peygamberimiz sav in Rumuzu olan Binlerce Gül , Binlerce hediye paketi, Binlerce Dondurma, İzmir Lokması, Oyuncaklar, Şekerlemeler, Geleneksel Kıyafetler giymiş Kişiler tarafından Osmanlı Şerbeti dağıtıldı. Ayrıca programda Hafızı Kurra Hocalar tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti okundu, Torbalı Mehter Takımı Sahne aldı, Tasavvuf Musikisi Sanatçısı Cevdet Camni Eşsiz bir konser verdi, Burhan İlahi grubu tarafından da Aşk dolu İlahiler okudu ve Programın Finalinde Burhan Semazen topluluğu tarafından Sema gösterimi yapıldı.

 

KANALAHABER.COM

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler