YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sokakta köpeği ile yaşam savaşı veriyor
Durumu gayet iyiydi. Evi arabası vardı. Ancak dolandırıldı. Ne olduysa zaten ondan sonra oldu. Evini arabasını kaybetti. Sokakta kaldı. Şimdi yetkililerden yardım bekliyor... Onun bu durumu ise en çok mahalle sakinlerini üzüyor...
Sokakta köpeği ile yaşam savaşı veriyor
15 Ekim 2009 / 15:53 Güncelleme: 15 Ekim 2009 / 16:00

Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Zeytinli beldesinde dolandırıldığını ileri süren bayanın içler acısı durumu herkesi üzüyor.

Altınkum Mahallesi'nde 3 aydır başvurduğu tüm yetkili kapıların yüzüne kapandığını belirten 50 yaşındaki Sevgi Oyma isimli bayan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Allah kimseyi bu duruma düşürmesin. İstanbul Suadiye'de annemden kalan evde lüks bir hayat yaşıyordum. Altımda son model birde aracım vardı. Her şey deniz kanarında bir yere yerleşme kararı vermemle başladı. Burada iş yeri açtım. Kiralık ev tuttum. Ancak dolandırıldım. Sonra kimse benimle ilgilenmedi. Parasız kaldım. Tek köpeğimle sokakta Edremit Belediyeler Birliği arkasında kartonda yatarak yaşam mücadelesi veriyorum. Kaymakamlığa müracaat ettim. Benden ikametgah istediler. Yerim olsa müracaat edermiyim. Zeytinli Belediye Başkanı Hasan Arslan bana konuk evinde yer verecekti. Bu güne kadar gerçekleşmedi. Şimdi ise yer beğendiremediklerinin söylendiğini duydum. Benim gibi düşe bir insanla villa bulacağız diye alay mı edilir. Buradan bile zabıtalar gitmemi söylüyorlar. Yetkililer el uzatmıyor, duyarlı insanlar var ama, onlarında imkanı yok"

Konuyla ilgili kendisine telefonla ulaşılan Zeytinli Belediye Başkanı Hasan Arslan, bayana mutlaka yer bulunacağını söyledi...

Basın mensuplarının çekim yaptığını gören mahalle sakinleri ise bu kadına 3 aydır yer bulunamamasına çok üzüldüklerini belirterek " Yetkililer nerede. Yazın bu insana sahip çıkılsın. Bu kadın çok perişan. Bu kadar zaman yetkililer nasıl duyarsız kalabiliyor.Bizim elimizde olsa yardım edeceğiz"dediler.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler