YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sokak ortasında kan davası infazı
Sokak ortasında kan davası infazı
26 Kasım 2009 18:36
Dede ve torun, kan davalı oldukları akrabaları tarafından çarşıda alışveriş yaparken öldürüldü.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde dede ve torun, kan davalı oldukları yakın akrabaları tarafından çarşıda alışveriş yaparken silahlı saldırı sonucu öldürüldü. 

Edinilen bilgiye göre, olay Suruç ilçesi İstiklal Caddesi'nde gerçekleşti. Bundan 15 yıl önce kan davalı ve yakın akraba olan Nahsan Türkmen (79) ile torunu ile Şahin Türkmen (15) İstiklal Caddesinde bayram alış verişi yaparken Mehmet Türkmen tarafından silahlı saldırıya uğradı. Çevredeki vatandaşlar tarafından Suruç Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılar, buradaki ilk müdahalenin ardından Şanlıurfa'ya sevk edilirken yolda yaşamını yitirdi. Olaydan sonra Mehmet Türkmen (20) polise giderek teslim oldu.

Bu arada, amca çocukları olduğu bildirilen iki aile arasında 15 yıl öncesine dayanan kan davası olduğu ve geçmiş yıllarda her iki aileden 5 kişi, bugün de 2 kişi olmak üzere toplam 7 kişi hayatını kaybetti. 

Öte yandan olayla ilgili soruşturma sürdürülürken, jandarma ve polis ilçede geniş güvenlik önlemi aldı. Olayın zanlısı Mehmet Türkmen, geniş güvenlik önlemi altında adliyeye çıkarıldı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler