YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Soğuk ve yağışlı hava kışlıkları çıkarttırdı
Soğuk ve yağışlı hava kışlıkları çıkarttırdı
03 Ekim 2013 11:14
Türkiye'yi etkisi altına alan yağışlı hava koşulları Bursa'da da hayatı olumsuz etkiliyor.

Hava sıcaklığının 9. dereceye düştüğü şehirde, önceki gün başlayan sağanak yağmur gece boyu devam etti. Yağmur, şehir merkezinde etkisini sürdürürken, yüksek kesimlerde ise kar yağışı görüldü. Kış turizminin en önemli merkezi Uludağ'a mevsimin ilk karı düştü. 

Soğuk sürprizi

Sabah saatlerinde yağmurlu bir güne uyanan Bursalılar soğuk hava sürprizi ile karşılaştı. İşe gitmek için dışarı çıkan insanlar kışlıklarını giymek zorunda kaldı. Yağmur sebebiyle yollarda oluşan su birikintileri ve küçük çaplı kazalar da trafikte aksamalara neden oldu.

Soğuk ve yağışlı hava zorladı

Vatandaşlar, bu sene soğukların erken geldiğini belirterek, üşüdüklerini söyledi. Yağmur nedeniyle de işe gitmekte güçlük çektiklerini ifade etti. Yağmur ve soğuğa rağmen inşaatlarda çalışmak zorunda kalan işçiler ise şartların gerektirdiği her koşulda çalıştıklarını dile getirdi.

Hava sıcaklığı pazar günü 16'ya çıkacak

Bu arada meteoroloji yetkilerinin verdiği bilgiye göre, sağanak yağmur 5 Eylül Cumartesi gününe kadar aralıklarla devam edecek. Şuan Bursa'da 9 dereceye düşen hava sıcaklığı ise Pazar günü 16, Pazartesi günü ise 19 dereceye yükselecek. Kurban Bayramı'nın da sıcak geçmesi bekleniyor.

 

CİHAN

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler