YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Soğuk ve yağışlı hava geliyor
Orta Akdeniz'den gelen yağışlı havanın, Balkanlar'dan gelen soğuk havayla birleşerek, tüm yurtta soğuk ve kar yağışına dönüşeceği tahmin ediliyor.
Soğuk ve yağışlı hava geliyor
26 Ocak 2014 / 14:07 Güncelleme: 26 Ocak 2014 / 14:10

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre; Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'de, bu akşam hava sıcaklığının 4 ila 8 derece düşmesi ve kar yağışı bekleniyor.

Trakya'da hava sıcaklıklarının en düşük eksi 3 ila 5 derece olması halinde buzlanma beklenirken, Edirne'de bu akşam en düşük eksi 5, yarın ise en yüksek hava sıcaklığının sıfır derece olacağı tahmin ediliyor.

Öte yandan, bu akşam İstanbul'da da hafif derecede karla karışık yağmur bekleniyor.

Salı gününden itibaren kar yağışı tüm yurtta

Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın, Balkanlar'dan gelen soğuk havayla birleşerek tüm yurtta" soğuk ve kar yağışlı" havaya dönüşeceği ve Salı gününden itibaren kar yağışının tüm bölgelerde etkili olacağı tahmin ediliyor.

Hafta başından itibaren özellikle iç ve doğu kesimlerde yağışların karla karışık, Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde yoğun kar yağışı şeklinde olması, Kuzeybatı, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinde de hava sıcaklıklarının 4 ila 10 derece azalması bekleniyor.

Soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle ülke genelinde etkili olacak buzlanma ve don olayının olumsuzluklarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi. 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler