YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Soğuk hava ve kar yüzünü gösterdi
Soğuk hava ve kar yüzünü gösterdi
Soğuk hava ve kar yüzünü gösterdi
11 Kasım 2007 / 12:33 Güncelleme: 00 0000 / 00:00
Kar yağışı ve soğuk hava hayatı olumsuz etkiliyor. Kar yağışı Edirne ve Doğu Anadolu'yu etkisi altına alırken yurdun diğer yöreleri yağmur ve şiddetli fırtına ile mücadele ediyor.
Kar yağışı Edirne ve Doğu Anadolu'yu etkisi altına alırken yurdun diğer yöreleri sağanak yağmur ve şiddetli fırtına ile mücadele ediyor. Yaz aylarında kavurucu sıcaklarla bunalan Türkiye şimdi de soğuk havanın etkisine girdi.
Doğu Anadolu Bölgesi'ni etkisi altına alan kar yağışı ve soğuk hava hayatı olumsuz etkilerken, bölgede gece en düşük hava sıcaklığı, eksi 9 dereceyle Ardahan'da ölçüldü. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bölgede bugün karla karışık yağmur ve kar yağışı beklenirken, gece en düşük sıcaklık eksi 9 dereceyle Ardahan'da kaydedildi.
Diğer illerde ise gece en düşük hava sıcaklığı, Erzurum'da eksi 6, Kars'ta eksi 4, Erzincan 5 ve Iğdır'da 1 derece olarak belirlendi.

Bugün beklenen en yüksek hava sıcaklıklarının da Erzurum'da 6, Kars'ta 4, Iğdır'da 13, Erzincan'da 10 ve Ardahan'da 4 derece olması tahmin ediliyor.
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler