YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Soğuk hava mevsimin ilk karını getirdi
Soğuk hava mevsimin ilk karını getirdi
Soğuk hava mevsimin ilk karını getirdi
06 Kasım 2007 / 11:54 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Sıcakların düşmesiyle birlikte yurt genelinde yağışlar sürüyor. Edirne ve Kırklareli'ne mevsimin ilk karı düştü. Bolu ve Bursa'da da kar yağışı sürüyor.


Yurdun bir çok bölgesinde iki gündür devam eden yağmur, bazı bölgelerde kara dönüştü. Trakya'da yılın ilk karı Edirne ve Kırklareli'nin yüksek kesimlerine düştü. Edirne'nin Lalapaşa ilçesine bağlı Vaysal ve Ömeroba köyünde, kar kalınlığı 3 santimetreyi geçti. Kırklareli'nin Demirköy ilçesine bağlı Balaban ve Haldibey köylerinde de akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sürüyor.


Türkiye'nin önemli kış turizmi merkezlerinden Uludağ ve Kartalkaya'da da kar yağışı başladı. Bursa'da bu sabah başlayan kar yağışı aralıklarla devam ediyor. Bölgede gece eksi 2 derece olan hava sıcaklığının sabah itibarıyla eksi 1 derece olarak ölçüldüğünü kaydeden yetkililer, sıcaklığın 2-3 gün içinde eksi 5 dereceye kadar düşeceğini söyledi. Yetkililer, bu akşama kadar aralıklı devam edecek kar yağışının bir gün aranın ardından hafta sonunda da etkili olacağını kaydetti.
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler