YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sobadan sızan gaz ölüme yol açtı
Sobadan sızan gaz ölüme yol açtı
16 Şubat 2010 16:05
Çekmeköy'de sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen Fatma Bilgin (22) ile eşi Murat Bilgin (29) hayatını kaybetti...

Çekmeköy'de sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen Fatma Bilgin (22) ile eşi Murat Bilgin (29) hayatını kaybetti. Çiftin 4 yaşındaki çocukları ise gece babaannesinde kaldığı için zehirlenmekten son anda kurtuldu.

Olay, Çekmeköy Kirazlıdere Mahallesi Fevziçakmak Caddesi Zeytinci Sokak üzerinde bulunan Gülay Apartmanı'nın giriş katında meydana geldi. Alınan bilgiye göre, elektrik işçisi olan Murat Bilgin(29) ile tekstil atölyesinde çalışan eşi Fatma Bilgin (22), evin soğuk olması nedeniyle gece sobaya kömür atarak uykuya daldı. Fatma Bilgin ile aynı atölyede çalışan kız kardeşi Feride Yazkan ise işe gelmeyen ablasını telefonla aradı. Telefona cevap vermeyince durumdan şüphelenen Yazkan, ablasının evine gelerek zile bastı. Yazkan, kapının açılmaması üzerine de komşulardan yardım istedi. Kapıyı kırarak içeri giren Yazkan ve komşuları, genç çifti hareketsiz yatarken buldu. Olay yerine çağrılan sağlık ekipleri Bilgin çiftinin karbonmonoksit gazından zehirlenerek, hayatlarını kaybettiklerini belirledi. Yapılan incelemede evin salonunda bulunan soba borularının kurumdan dolayı tıkandığını tespit edildi. Yapılan incelemelerin ardından Fatma Bilgin ve eşi Murat Bilgin'in cesetleri otopsi için Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Öte yandan Bilgin çiftinin 4 yaşındaki çocukları Medine'nin ise gece babaannesinde kaldığı için zehirlenmekten son anda kurtulduğu ortaya çıktı. Fatma Bilgin'in babası Yılmaz Yazkan, tıkalı olan soba borularının dumanı geriye verdiğini belirterek, "Sabah kızım işe gitmeyince beraber çalıştığı annesi merak ediyor. 'Eve bakın' diyor. Kız kardeşi gelip bakınca öldükleri ortaya çıkıyor. Torunum kızımın kayınpederinde kalıyor. Annesi hafta sonları gidip görüyordu. Orda olsaydı o da ölecekti. Soba kullanıyorlardı ancak genellikle kömür yerine tahta yakıyorlardı. Bu kez kömür atacakları tutmuş. Kızımı çok kez uyarmıştım" şeklinde konuştu.

Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

İHA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler