YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sızan gaz 9 kişiyi zehirledi
Sızan gaz 9 kişiyi zehirledi
27 Ocak 2010 08:58
Termometrelerin -12 dereceyi gösterdiği Ankara'da sobadan sızan gaz yüzünden 9 kişi zehirlendi

Hava sıcaklığının -12 dereceyi gösterdiği Ankara'nın Çankaya ilçesinde 4 kişi doğalgazdan zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. Mamak'ta da 5 kişinin sobadan sızan gazdan zehirlendiği bildirildi. Ayakta tedavi edilen ve hastanede bir süre müşahede altında tutulan şahısların durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

En soğuk gecelerinden birini yaşayan Başkent'te dün gece 4 kişi doğalgazdan, 5 kişi ise sobadan zehirlendi. Aynı saatlerde meydana gelen iki olayda zehirlendiklerini anlayan şahıslar, 112'yi arayarak yardım istedi.
 Bahçelievler 3 Cadde üzerindeki bir apartmanın birinci katında oturan 4 kişi doğalgazdan sızan karbonmonoksit gazından etkilendi. Zehirlendiklerini anlayan şahıslar 112'yi arayarak yardım istedi. Acil servis görevlileri tarafından ayakta tedavileri yapılan şahıslar, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Polis ekipleri de binada oturan diğer vatandaşların kapılarını tek tek çalarak uyandırdı.

Öte yandan Mamak'ta da iki ayrı adreste zehirlenme vakaları yaşandı. Peyami Safa 10 Cadde üzerindeki olayda anne ve oğlunun sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendiği bildirildi. 2 kişi, olay yerine gelen ambulansla Ankara Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Doğalgazdan ve sobadan sızan gazdan zehirlenen 6 kişinin hastanede bir süre müşahede altında tutulduktan sonra taburca edildiği kaydedildi.
Mamak Dostlar Mahallesi 50 Sokak'ta ise sabah saatlerinde sobadan zehirlenen 3 kişinin, olay yerine gelen 2 ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığı öğrenildi.

Cihan

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler