YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siyasete 'taze kan' desteği
Siyasete 'taze kan' desteği
27 Mart 2010 17:41
Türk Kızılay Gençlik Kolları'nın öncülük ettiği kan bağışı kampanyası, siyasi parti temsilcilerini bir araya getirdi.

"Birbirimize ihtiyacımız var" sloganıyla başlatılan kampanyada, AK Parti, CHP ve MHP İstanbul gençlik kolları yöneticileri ile üyeleri kan bağışında bulundu. Bu birlikteliğin diğer alanlarda da örnek olması temennisinde bulunan genç siyasetçiler, Türkiye'nin her meselesinin konuşulabileceği mesajını verdi. Siyasi partiler arasında Anayasa değişikliği, demokratik açılım, erken seçim gibi konular nedeniyle gerilim yaşanırken Kızılay'ın başlattığı kan bağışı kampanyası değişik partilerden gençleri bir araya getirdi.
 

"Birbirimize ihtiyacımız var" sloganıyla Türk Kızılay Gençlik Kolları'nın ev sahipliğinde başlayan kampanyada 'siyasi partiler ve sivil toplum gençlik kolları iyilikte birleşiyor, haydi gençler insanımız için sürekli kan bağışçısı olmaya!' çağrısı yapıldı.
 

Kampanya çerçevesinde Çapa'daki Türk Kızılay Kan Merkezi önüne kan bağışı çadırı kuruldu. Çadırda bir araya gelen AK Parti , CHP, MHP gençlik kolları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi ve serander.net yöneticileri ve üyeleri kan bağışında bulundu.
 

Hem kan bağışında bulunan hem de birbirleriyle sohbet eden genç siyasetçiler birlik mesajı verdi. Kızılay Gençlik Kolları tarafından yapılan daveti kabul ettiklerini ifade eden CHP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Tarkan Ellergezer, "Kan bir gün hepimize lazım olacaktır. Siyasi ortamla bu yapılan çok farklı bir konu. Partilerin üst yöneticileri de böyle ir davete hayır demeyeceklerdir." dedi.
 

Sosyal sorumluluk projelerinin tamamının önemli olduğunu vurgulayan AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Erkan Kandemir de, "Türkiye'nin her meselesinde olduğu gibi bu meselede de gençler önayak olmalı. Bir araya gelmeli dayanışma göstermeliler. Bizim arkadaşlarımıza örnek olur umuduyla bir araya geldik. Kızılay ailesine teşekkür ediyoruz. Bu birlikteliğin diğer alanlarda da örnek olmasını istiyoruz." diye konuştu.
 

Sosyal sorumluluk bilincinin daha geniş kitlelere ulaşması için davete katıldıklarını anlatan serander.net Genel Yayın Yönetmeni Meftun Şengün de, "Ülkemizin önemli sorunlarından biri de kan sorunu. Siyasi oluşumlarla birlikte sivil oluşumların da bir çok konuda beraber bir şeyler yapabileceğini göstermek istedik." şeklinde konuştu.
 

Parti gençlik kollarını kan bağışına davet ederek ülke gençliğine örnek bir davranış sergileyen Kızılay'a teşekkür ettiklerini belirten İstanbul Ülkü Ocakları İl Temsilcisi Hakan Bakmaz ise, "Buraya siyasi partilerin gençlik kolları üyeleri katıldı ve kesinlikle siyasi bir ortam olmadı. Gençliğe örnek bir kampanya oldu." dedi.
 

Siyasi parti temsilcilerinin birlikte kan verme fikrinin genç siyasetçilerin kendilerinden geldiğini anlatan Türk Kızılay Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Çakır ise, "Siyaset burada yoktu. Daha iyi bir toplum için, daha iyi bir Türkiye için gençlerin el ele birleşmesi vardı. Bunu da başardığımıza inanıyorum." diye konuştu.
 

İlk kez kan verdiğini ifade eden İBB Gençlik Meclisi Başkanı Muzaffer Demir de, "Bugün genç liderler buradaydı. Umut ediyorum ki genç liderlerden arkadaşlarımız da sosyal projelere destek verecektir." dedi. CHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler