YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sivas'ta akılların almayacağı bir insanlık dramı yaşandı
Sivas'ta akılların almayacağı bir insanlık dramı yaşandı
Sivas'ta akılların almayacağı bir insanlık dramı yaşandı
19 Aralık 2008 / 20:15 Güncelleme: 19 Aralık 2008 / 00:00

Sivas'ta akılların almayacağı bir insanlık dramı yaşandı. Yeni doğmuş üstelik göbek bağı bile henüz kesilmemiş bir bebek basit bir plastik kovanın içerisine konularak hayata salıverildi. Anne - baba olmak için yanıp tutuşan milyonlarca insan varken böylesi bir sorumsuzluk bu kadar da olmaz dedirtti. Bu haber, bulunduğunda hava sıcaklığının -7 ile 10 derece arasında olduğu "Yaman" bebeğin inanılmaz dramını anlatıyor...


Sivas'ta göbek bağı kesilmeden plastik su kovasına konularak sokağa terk edilen ve donmak üzereyken bulunan bebeğin hastanedeki tedavisinin sürdürüldüğü bildirildi.
 
Dün akşam saatlerinde bir vatandaşın ihbarı üzerine polis ekiplerince Altuntabak Mahallesi Altuntabak Caddesi'nde yol kenarında plastik su kovası içinde battaniyeye sarılmış halde bulunan ve göbek bağı henüz kesilmemiş erkek bebeğin Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Yenidoğan Servisindeki tedavisi devam ediyor.


Hava sıcaklığının sıfırın altında 7 ile 10 dereceye kadar düştüğü bir saatte donmak üzereyken bulunan bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.


Bebek, yenidoğan servisi personelinin ilgi odağı oldu.


Hemşirelerden biri, bebeğin durumuna çok üzüldüklerini belirterek, bundan sonraki yaşamında karşılaşacağı zorluklara tek başına göğüs gerebilmesi için bebeğe “Yaman” ismini verdiklerini kaydetti.


Bebeğin ailesinin bulunması için başlatılan çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.


Bebeğin, tedavisinin ardından Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı çocuk yuvasına teslim edileceği bildirildi. HÜRRİYET

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler