YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sinem'in cesedini bulan polislere başarı belgesi
Sinem'in cesedini bulan polislere başarı belgesi
06 Mart 2013 19:21
İnegöl ilçesinde 3 yıldır kayıp olan üniversite öğrencisi Sinem Yurdanur'un cesedini bularak cinayeti aydınlatan polislere İlçe Kaymakamı Aziz İnci tarafından başarı belgesi verildi.

İnci, kaymakamlık binasında düzenlenen törende yaptığı konuşmada, İnegöl'ün insanların huzur içerisinde yaşadığı bir yer olduğunu belirterek, ''2013 Mart ayı itibariyle geçtiğimiz yaklaşık bir yıllık süreci değerlendirdiğimizde, çok yoğun bir mesai harcadık. İlçemizde huzurun, asayişin, genel güvenliğin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi, işlenen suçların aydınlatılması, faillerinin, sanıklarının yakalanarak adalete teslim edilmesi, bu suretle vatandaşta emniyet teşkilatına duyulan güvenin artırılması açısından çok önemli, çok verimli bir süreç yaşadık'' diye konuştu.

Bu süreçte çok önemli olayların aydınlatıldığını, birçok olayın da aydınlatılmasında ciddi mesafeler alındığını ifade eden İnci, ''Ben arkadaşlarımıza mevzuatımız gereği başarı belgesi takdim edeceğim. Ortaya koyduğunuz üstün gayret sebebiyle sizi başarı belgesiyle taltif eder, başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim'' diye konuştu.

Kaymakam İnci, İlçe Emniyet Müdürü Murat Sevinç, Emniyet Müdür Yardımcısı Tuncay Gönültaş, başpolis Bülent Doğan, polis memurları Atalay Tanış, Satılmış Soysal, Ömer Gürhan, Mustafa Kartal, Sedat Akbaba ve Salih Kundul'a başarı belgesi, Asayiş Büro Amiri Tuncay Gülmez'e ise daha önce de başarı belgesi alması dolayısıyla üstün başarı belgesi verdi.


-Olay-


Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, 2010 yılının haziran ayında kaybolan İnegöl Meslek Yüksekokulu 2. sınıf öğrencisi Sinem Yurdanur'u arama çalışmaları kapsamında, 20 Mart 2012'de İnegöl'de düzenlenen organize suç örgütüne yönelik operasyon kapsamında tutuklanan Rıfat A'nın ifadesine başvurmuştu.

Bu kişinin ifadesi üzerine 26 Şubat günü harekete geçen ekipler, Sinem Yurdanur'un cesedini, Çaykaya köyü Boğazova mevkisinde bir çukura atılmış halde bulmuştu.


AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler