YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Silivri'de operasyon: 28 gözaltı
Silivri'de operasyon: 28 gözaltı
13 Şubat 2011 08:38
Silivri'de bir otele düzenlenen fuhuş baskınında 28 kişi gözaltına alındı.

İstanbul polisinin Silivri'de bir otele düzenlenen fuhuş operasyonunda 13'ü kadın toplam 28 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Emniyet kaynaklarının İHA'ya verdiği bilgiye göre, ilçedeki bir otelde fuhuş ve fuhuş pazarlığı yapıldığı ihbarını alan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, önceden belirlenen otele baskın düzenledi. Otelde kumar oynanıldığını ve fuhuş yapıldığını belirleyen ekipler, baskında 13 kadın ve 15 erkek gözaltına alınırken, çok sayıda kumar malzemesine de el konuldu kaydedildi. Düzenlenen operasyon öncesinde otele müşteri kılığında giren Ahlak Büro dedektifleri, yapılan pazarlıklar sonunda buradaki kadınların 250 Türk Lirası para karşılığı fuhuş yaptıklarını tespit etti. Otelin eğlence merkezinde yapılan fuhuş pazarlığının ardından hayat kadınları ile odaya çıkmak isteyen polisler, kadınların kendilerine önce kumar oynamak istediklerini iletince sivil polisler dışarıda bekleyen ekip arkadaşlarına telefonla, "bir taşta iki kuş vurduk, içeri gelin" mesajı atarak operasyonun düğmesine bastı. Yapılan ortak baskında, fuhuş pazarlığı yaptığı ve kumar oynadığı iddia edilen 13 kadın, aralarında mekan işletmecilerinin de olduğu öne sürülen 15 kişi daha olmak üzere toplam 28 şahıs gözaltına alındı.

Rusya, Moldova ve Ukrayna gibi doğu bloku ülkelerine mensup hayat kadınlarının, gözaltına alındıktan sonra hastalık taşıyıp taşımadıklarının tespiti için hastaneye sevk edildi. Hastanenin ardından sorgulanmak üzere Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen hayat kadınlarının, sorgularının ardından sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Öte yandan otele düzenlenen baskında, otelin kumarhanesinde ele geçirilen çok sayıda oyun puluna ve oyun fişine de el konulduğu kaydedildi.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler