YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şiiri 6 Temmuz takvim yaprağa denk düştü
Şiiri 6 Temmuz takvim yaprağa denk düştü
Şiiri 6 Temmuz takvim yaprağa denk düştü
10 Temmuz 2008 / 09:54 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Şair Erdem Beyzt'ın ölümü de şiir gibi oldu. 5 Temmuz’da vefat eden Beyazıt’ın ‘Diriliş Saati’ adlı şiiri 6 Temmuz tarihli takvim yaprağına denk düştü. Öldüğü gün, ölüm şiiri takvim yaprağındaydı.


5 Temmuz’da hayatını kaybeden şair Erdem Beyazıt’ın ‘Diriliş Saati’ adlı şiiri 6 Temmuz tarihli takvim yaprağa denk düştü.


Edebiyat dünyasının büyük kaybının gidişi bile şiir gibi oldu. 5 Temmuz’da vefat eden Erdem Beyaz’ın ‘Diriliş Saati’ adlı şiiri Türkiye Finans’ın hazırlattığı takvim yaprağının 6 Temmuz tarihli yaprağına denk geldi. Şair’in vefatına denk gelen ve ölümü anlatan şiirin son dörtlüğü şöyle; “Çıkacağız yola/ Hesap günü gelince / Yağmur yüzüme değince / Güneş bir mızrak boyu yükselince” kullan.


kullan


“BİZE DERT LAZIM”


Şiirin denk geldiği takvim yaprağını Haber 7 ile paylaşan Sıddık Kaman, Erdem Beyazıt ile ölüm üzerine sohbetini de aktardı. Memleket meselelerinin konuşulduğu bir toplantıda sürekli sigara içen Beyazıt’ın yanına sokulan Kaman, “Sayın Hocam, sağlınıza biraz dikkat etseniz, çok fazla sigara içiyorsunuz” der.


Beyazıt ise şöyle cevap verir; “Allah bize dersiz yürek vermesin, bize dert lazım”

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler