YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sigara 2 bacağından etti!
Sigara 2 bacağından etti!
09 Şubat 2017 14:15
Sigara yüzünden 2 bacağını kaybeden 76 yaşındaki Ahmet Şan, sigara içenlere bırakmaları konusunda uyarıda bulundu.

Şırnak merkezde oturan 3'ü kız 9 çocuk babası Ahmet Şan, 12 yaşında başlayıp 45 yıl içtiği sigara yüzünden 14 kez çeşitli ameliyat geçirdi. Bir bacağını 1987 yılında, diğer bacağını ise 1992 yılında sigara yüzünden kaybeden Şan, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü nedeniyle sigara içenler için kendi durumunun ibretlik olduğunu söyledi.

ANNESİ SİGARAYA BAŞLATTI

Ahmet Şan, sigaraya nasıl başladığını anlatırken, "Ailemin tek çocuğuydum. Babam öldükten sonra annem bize baktı. O dönemde sigara içmeyen adamlar başlarını öne eğer, öyle dolaşırdı. 12 yaşına geldiğimde annem bana bir yelek ve bir tabaka alıp 'al oğlum iç' dedi" diye konuştu.

Sigara yüzünden defalarca ameliyatlar geçirdiğini ve iki ayağının kesildiğini anlatan Ahmet Şan, sigara içenlere seslenerek bırakmaları uyarısında bulundu. Şan, "Sigara düşmandır. Bazıları diyor ki, 'insan arkadaşını terk eder mi?' evet eğer arkadaşın sana ihanet ediyorsa, uçurumunda aşağı atarsın. Size zarar verdiği gibi çevrenizde bulunan insanlara da zarar veriyor. Ben sigara içtim 2 bacağımı kaybettim. Sizler yol yakınken dönün ve sigarayı bırakın. Benim durumuma düştükten sonra bıraksanız da artık bir şey ifade etmiyor" dedi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler