YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sıcaklıklar düşüyor!
Meteoroloji'den yapılan değerlendirmeye göre, ülkenin kuzey kesimleri yeni yağışlı havanın etkisine girecek.
Sıcaklıklar düşüyor!
26 Haziran 2011 / 13:00 Güncelleme: 26 Haziran 2011 / 13:06

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimleri yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Yağışların; Batı Karadeniz ile Kocaeli, Sakarya, Bilecik ve Samsun çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI:

Ülkemizin batısında hissedilir derecede azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

RÜZGAR:

Genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, gece saatlerinden itibaren Marmara, Batı Karadeniz ve Kıyı Ege'de, yarın öğle saatlerinden itibaren İç Anadolu ile İç Ege'de kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/saat) esecek.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların; Batı Karadeniz ile Kocaeli, Sakarya, Bilecik ve Samsun çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, taşkın vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:

Rüzgarın; gece saatlerinden itibaren Marmara, Batı Karadeniz ve Kıyı Ege'de, yarın öğle saatlerinden itibaren İç Anadolu ile İç Ege'de kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/saat) esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Deniz ulaşımında aksamalar, vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:

Bölge geneli parçalı çok bulutlu, kuzey ve doğusu aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; gece saatlerinden itibaren Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde, yarın (Pazar) sabah saatlerinde Bilecik çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; gece saatlerinden itibaren bölge genelinde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/saat) esecek.

EGE:

Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden sonra bölgenin kuzey ve iç kesimleri parçalı bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerinde Kütahya çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; gece saatlerinden itibaren Kıyı Ege'de, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra iç kesimlerde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (50-70 km/saat) esecek.

AKDENİZ:

Az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU:

Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey kesimleri parçalı çok bulutlu, yarın (Pazar) Ankara, Çankırı, Eskişehir, Kırıkkale, Yozgat ve Kırşehir çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (50-70 km/saat) esecek.

BATI KARADENİZ:

Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ:

Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı çok bulutlu, yarın (Pazar) öğleden sonra Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz Kıyıları ile Artvin çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Samsun çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU:

Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzeydoğusu parçalı bulutlu, yarın (Pazar) öğleden sonra Ardahan çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:

Az bulutlu ve açık geçecek.

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler