YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sıcaklıklar düşüyor!
Sıcaklıklar düşüyor!
13 Mart 2014 19:47
Hava sıcaklıkları 2 ila 4 derece azalacak

Hava sıcaklıkları düşüyor,Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü,sıcaklıklar düşüyor,hava sıcaklığı,erzurum,kar,kar yağışı,kış geri geldi Sonra Oku

Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde görülecek olan yağışların Karadeniz kıyı kesimi ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Sıcaklıklar 4 derece düşecek

 

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre hava sıcaklığı ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinde 2 ila 4 azalacak. Rüzgarın ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinde batı ve kuzeybatı, diğer yerlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege, Batı Akdeniz ile Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Erzurum'a kış geldi

Mart ayında sıcaklıklar mevsim normallerinin üstünde seyrederken, ani gelen kar vatandaşları şaşırttı. 2 gün önce başlayan kar yağışına hazırlıksız yakalanan Erzurumlular, şehirlerinin bir kar şehri olduğunu belirtirken, "Erzurum'da kar yağması için kış aylarının olmasına gerek yok yazın bile kar yağabilir" dediler.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, en yüksek kar kalınlığına sahip Davraz'ı 82 santimetreyle Erzurum Konaklı, 76'yla Erciyes, 70'le Uludağ, 65 santimetreyle Kartalkaya Kayak Merkezi izledi. Bitlis Nemrut'ta 48, Palandöken'de 38, Ilgaz'da 21, Sarıkamış'ta 20, Hazarbaba'da 18, Yıldıztepe'de ise en düşük 1 santimetre ölçüldü.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler