YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sıcaklıklar artıyor...
Sıcaklıklar artıyor...
13 Nisan 2011 08:50
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünün yaptığı son tahminlere göre bir çok ilde yağış var ancak hava sıcaklıkları da yükseliyor...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Bugün Rize, Artvin, Ardahan, Kars, Ağrı, Iğdır, Muş, Bitlis, Şırnak, Van, Hakkari, Bilecik, Bolu, Karabük, Kastamonu, Ankara, Çankırı, Çorum, Amasya, Tokat, Yozgat ve Sivas ile yarın (Perşembe) sabah saatlerinden sonra Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışlar Ardahan, Kars, Ağrı, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevresinde kar, diğer yerlerde yağmur ve sağanak şeklinde görülecek.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve batı kesimlerde Lodosla birlikte 5 ila 7 derece artacak.

RÜZGAR: Rüzgar genellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden orta kuvvette, Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege' de kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.

 METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege' de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, çatı uçması vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu, bugün sabah saatlerinde Sakarya ve Bilecik çevreleri, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden sonra Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Bölge genelinde rüzgar güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 Km/S) olarak esecek.

EGE: Parçalı ve az bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren kıyı kesimleri çok bulutlu, İzmir, Aydın ve Muğla çevreleri sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar bölgenin kuzey ve kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 Km/S) olarak esecek.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde Ankara, öğle saatlerinde Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat ve Sivas çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesimleri (Bolu, Karabük ve Kastamonu) hafif yağmurlu geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Tokat, Amasya ve Çorum çevreleri öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı gececek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Ardahan, Kars, Ağrı, Iğdır, Bitlis, Şırnak, Van ve Hakkari çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar; Ardahan, Kars, Ağrı, Şırnak ve hakkari çevrelerinde kar diğer yerlerde yağmur şeklinde olacak.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler