YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sıcaklıklar artacak
Meteoroloji'nin son tahminlerine göre Marmara, Ege ve İçanadolu'da sıcaklar 2 ila 4 derece artacak.
Sıcaklıklar artacak
04 Nisan 2010 / 12:38 Güncelleme: 04 Nisan 2010 / 12:47

Meteorolojik son tahminlere göre sıcaklıklar, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz'de 2 ila 4 derece artacak.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre Türkiye, kuzeydoğu kesimlerinde aralıklarla yağış geçişleri görülecek.

Sıcaklıklar, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz'de 2 ila 4 derece artacak, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde 1 ila 3 derece azalacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, doğu kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

-BÖLGELERDE HAVA-

MARMARA: Parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Çanakkale, Bilecik, Tekirdağ ve Balıkesir çevrelerinde sis görülecek.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Genellikle parçalı, kuzeydoğusu çok bulutlu, Sivas çevreleri sabah ve öğle saatlerinde aralıklı hafif yağmurlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Genellikle parçalı, doğu kesimleri çok bulutlu geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz bölümü aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi (Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Iğdır, Ağrı, Tunceli, Bingöl, Muş) ile Van ve Hakkari çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin kuzeydoğusu ile Hakkari'nin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler