YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sıcaklık yine çok yükselecek
Sıcaklık yine çok yükselecek
12 Ağustos 2009 19:39
Ankara'da sıcaklık üç gün içinde 35 dereceye çıkacak

Türkiye’de yaklaşık 5 gün ortalamaların altında seyreden sıcaklık, bugün artmaya başlıyor. Özellikle cumadan itibaren sıcaklık yine çok yükselecek. Yağışlar ise kesiliyor.


İstanbul'da serinleyen hava gün gün ısınıyor, cumadan itibaren sıcaklık ve havanın bunaltıcılığı yine çok yükselecek. Ankara'da sıcaklık üç gün içinde 35 dereceye çıkacak. İzmir yarın da serin ama perşembeden itibaren yine çok sıcak günler başlıyor. Bursa ve Adana güneşli.


Marmara'da gökyüzü önümüzdeki günler boyunca az bulutlu, sıcaklık ise cumadan itibaren yine çok yüksek olacak. Hafta sonu 35 dereceler bekleniyor.


İç Anadolu’da hem gündüz, hem gece sıcaklığında yaşanan düşüş sona eriyor ve sıcaklıkta yeniden artış başlıyor. Hafta sonu Eskişehir-Konya arasında sıcaklık 36 dereceye yaklaşacak. Gökyüzü parçalı bulutlu.


Ege kıyılarında kuvvetli rüzgar, hızını gün gün yavaşlatacak. Cuma günü rüzgar oldukça hafifleyecek. Bölgede sıcaklık bugün de fazla artmıyor, artış yarından itibaren başlayacak. Hafta sonu Muğla 38, Aydın 40 dereceye çıkacak.


Akdeniz’de öğle saatleri sıcak geçiyor ama rüzgarın tekrar güneye dönmesiyle nem ve bunaltıcılık gün gün daha da artacak. Güneydoğu ise hafta sonu tekrar 40 dereceyi geçecek.


Doğu Anadolu'da kesilen yağışlar yerini tüm bölgede az bulutlu bir havaya bırakıyor, sıcaklık perşembeden itibaren çok hızlı yükselecek. Erzurum 30, Malatya 40 dereceye doğru çıkacak.


Karadeniz bugünlerde en fazla serinleyen bölge, yağış Rize ve Artvin’de bugün de sürecek, sonraki günlerde kesilecek. Hafta sonuna doğru ise sıcaklıkta tekrar hissedilir artış yaşanacak.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler