YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sıcaklık iç ve batı bölgelerde 2 - 4 derece azalacak
Sıcaklık iç ve batı bölgelerde 2 - 4 derece azalacak
Sıcaklık iç ve batı bölgelerde 2 - 4 derece azalacak
28 Aralık 2008 / 12:04 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Hava sıcaklığı bugün ve hafta başında güney, iç ve batı bölgelerde 2 - 4 derece azalacak.


Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, bugün Marmara'nın güneyi (Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Yalova ve Sakarya), Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı (Ankara, Eskişehir, Konya, Çankırı, Kırıkkale ve Yozgat), Orta Karadeniz kıyıları (Samsun ve Ordu), Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu (Erzurum, Kars ve Ardahan) ile Bolu ve Düzce çevreleri yağışlı geçecek.


Yağışların Güney Ege (İzmir, Aydın, Muğla, Denizli, Uşak ve Afyonkarahisar) ile Batı Akdeniz'de (Antalya, Isparta ve Burdur) kuvvetli olmak üzere, kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.


Pazartesi günü yurdun kuzey ve doğu kesimleri çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Kastamonu, Karabük ve Sivas çevreleri ile sabah saatlerinde Doğu Akdeniz, Kayseri, Nevşehir, Aksaray, Niğde, Karaman, Malatya ve Elazığ çevreleri yağışlı, diğer yerler parçalı bulutlu geçecek.


Yağışlar kıyılarda yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.
Salı günü tüm yurt parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Çankırı, Kütahya, Eskişehir ile Ankara'nın kuzey ilçeleri yağışlı geçecek.


Yağışlar kıyılarda ve Güneydoğu Anadolu'da yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Hava sıcaklığı yarın ve hafta başında güney, iç ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak.


Rüzgarın, yarın ve pazartesi günü Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında, Salı günü batı bölgelerde Kuzey ve Kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli esmesi bekleniyor. Yurdun iç ve doğu bölgelerinde, gece ve sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere, buzlanma ve don olayı bekleniyor.


Yarın Güney Ege kıyıları (İzmir, Aydın ve Muğla) ile Antalya çevrelerinde kuvvetli sağanak yağış, Güney Ege'nin iç kesimleri (Uşak, Afyon ve Denizli), Göller Yöresi'nde (Isparta ve Burdur) beklenen kuvvetli kar yağışları, iç ve doğu bölgelerde gece ve sabah saatlerinde beklenen kuvvetli buzlanma ve don olayı ile kuzeybatı bölgelerde beklenen poyrazın sebep olacağı olumsuz şartlara karşı
ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler