YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sıcaklık eksi 26 derece!
Sıcaklık eksi 26 derece!
25 Aralık 2013 09:29
Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın 26 dereceyle Ağrı'da ölçüldü.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Sibirya'dan gelen yüksek basınç sisteminin etkisi altına giren bölgede soğuk hava yaşamı olumsuz etkiliyor.

Gece en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 26, Kars'ta 24, Ardahan'da 19, Erzurum'da 17, Erzincan ve Iğdır'da 16 derece ölçüldü.

Günün en yüksek hava sıcaklıklarının ise sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 11, Iğdır'da 10, Ardahan ve Kars'ta 7, Erzurum'da 6, Erzincan'da 2 derece olması tahmin ediliyor.

Soğuk hava nedeniyle ev, iş yeri ve araçların camları buz tuttu. Çatılarda boyu bir metreyi bulan buz sarkıtları oluştu. Bazı sürücüler, kuvvetli buzlanma görülen yollarda ilerlemekte güçlük çekti.

Belediye ve karayolları ekiplerince, başlatılan buz ve karla mücadele çalışmaları sürdürülüyor.

Kent merkezlerinde kar kalınlıkları Ağrı'da 18, Erzurum'da 11, Iğdır'da 8, Ardahan'da 6, Kars'ta 2, kayak merkezlerinde ise Palandöken ve Konaklı'da 65, Cıbıltepe'de 26 santimetre ölçüldü.

Meteoroloji yetkilileri, bölgede kuvvetli buzlanma, don olayına karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler