YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sıcaklık düşecek Türkiye buz kesecek
Sıcaklık düşecek Türkiye buz kesecek
05 Ocak 2015 08:10
Marmara ve Ege'deki bazı şehirlerde hava sıcaklığı, hafta sonuna kadar eksi 10'u görecek.

Bugün, öğle saatlerinden itibaren ülkeyi etkisi altına alacak “çok soğuk hava”, Marmara ve Ege Bölgesi’nde gece, hava sıcaklıklarını sıfırın altında 10 dereceye kadar düşürdü. Bölgede don olayları yaşandı.  

Balkanlar ve Karadeniz üzerinden gelen Sibirya soğuğunun etkisi altına giren ülkede, kar yağışı ve don olayları yaşanıyor. Batı bölgelerinden başlayan sıcaklık düşüşü,  hafta sonuna kadar 8 ila 12 derece azalarak mevsim normallerinin altına inecek, gece ayazları yaşanmaya devam edecek.

İzmir bile eksi 4'ü görebilir

Bu hafta Marmara ve Ege Bölgesinde de dondurucu soğuklar oluşacak ve gece sıcaklıkları sıfırın altında 10 dereceye kadar düşecek.

Yapılan son tahminlere göre, hafta içinde Bursa ve Balıkesir’de gece en düşük sıcaklığın, sıfırın altında 10, Çanakkale’de 5, Yalova’da 4 ve İstanbul’da 2 dereceye kadar inmesi bekleniyor.
İzmir’de ise gece en düşük sıcaklığın sıfırın altında 4, Manisa’da 6 ve Aydın’da ise 2 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor.

Marmara’da gündüz en yüksek hava sıcaklığının da 2 ila sıfırın altında 2 derece olacağı öngörülüyor. Soğuklardan Doğu Akdeniz de nasibini alacak. Adana, Gaziantep, Mersin, Osmaniye ve Hatay’da soğuk hava, kuvvetli kar yağışı ve kuvvetli sağanak bekleniyor.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler