YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sıcaklık artıyor, yağışlı hava geliyor
Sıcaklık artıyor, yağışlı hava geliyor
08 Şubat 2016 09:20
Meteorolojiden alınann verilere göre sucaklıkların yurt genelinde artması tahmin edilirken, Perşembe gününden itibaren Pazar gününe kadar yurdun büyük bir kesiminde yağmur görüleceği öngörülüyor.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, hafta içinde daha da artması bekleniyor. Çarşamba gününden itibaren lodosoun etkili olacağı, sonraki günlerde yurdun büyük kesiminde yağışlı havanın etkisi olacağı tahmin ediliyor.

Ocak ayının ilk yarısında tüm yurtta etkisini hissettiren soğuk ve yağışlı hava, etkisini kaybetmişti. Yurdun büyük kesiminde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrederken, sıcaklığın daha da artacağı ifade ediliyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sitesinde yer alan haftalık hava raporuna göre, sıcaklıklar bu hafta içinde batı bölgelerde 15 dereceye kadar yükselecek. Doğu'da ise ayaz etkili olmaya devam edecek.

Tahminlere göre; Lodosun da etkisiyle Perşembe gününden itibaren Pazara kadar yurdun büyük kesiminde yağmur görülecek.

Meteoroloji'nin haftalık hava raporu şöyle:

resized_0d1c3-5dca6ff52.jpg
 
İstanbul'da havanın ısınması devam edecek. Kentte gece sıcaklıklarının dahi 9 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor. Çarşamba günü etkisini gösterecek lodos ile birlikte ise, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri yağmur yağışı bekleniyor. Yağmurla birlikte sıcaklıklardaki artış da devam edecek.
İstanbul'da önümüzdeki 5 gün beklenen hava durumu şöyle:

resized_1a627-ffd270212.jpg

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler