YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sıcaklık 6 derece artacak...
Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...
Sıcaklık 6 derece artacak...
01 Mart 2010 / 08:12 Güncelleme: 01 Mart 2010 / 08:18

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu kesimleri ile akşam saatlerinden sonra kuzeybatı bölgelerimizde aralıklarla yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Güney ve batı kesimlerde 4 ila 6 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Ülkemizin batı bölgelerinde güney ve güneybatı hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KAR ERİMELERİ VE MUHTEMEL ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Bilecik ile Edirne'nin kuzey çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda (İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir, Bursa ve Biiecik) sis olayı görülecek.

EGE: Parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde İç Ege'de (Denizli, Kütahya, Uşak ve Afyon) sis olayı görülecek.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Nevşehir ve Kayseri ile Konya'nın kuzey ve doğu çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce, Karabük ve Kastamonu çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu (Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Muş, Bitlis, Van, Hakkari ve Şırnak) aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin kuzeyinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler