YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sıcaklık 30 dereceyi görecek
Sıcaklık 30 dereceyi görecek
11 Mayıs 2010 11:46
Sıcaklıklar artıyor...Mayıs ayında olmamıza rağmen yağmurlu havanın etkisinde kalan Türkiye'ye güzel haber meteorolojiden geldi.

Meteoroloji, hava sıcaklıklarının ülkenin kuzey ve batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağını, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağını bildirdi. Ege ve Akdeniz'de hava sıcaklıkları 30 dereceyi geçecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: ülkenin doğu kesimleri ile Kastamonu ve Sinop çevrelerinde aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle batı ve kuzeybatı, Marmara ile Ülkemizin doğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek. Bölgelere göre hava durumu ise şöyle tahmin ediliyor;

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla doğusu parçalı bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kastamonu ve Sinop çevreleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgütültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu, doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusu aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu, doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.
Cihan

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler