YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sıcaklık 10 derece daha azalacak!
Sıcaklık 10 derece daha azalacak!
03 Mayıs 2016 11:15
Meteorolojiye göre hava sıcaklığı yağışla birlikte batı bölgelerden başlayarak hafta sonuna kadar yurt genelinde 6 ila 10 derece azalacak...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, serin ve yağışlı hava, yurt genelinde hafta sonuna kadar etkili olacak. Bu serin havanın çarşamba, perşembe ve cuma günleri de yurdun güneydoğu kesimi dışında büyük bölümünde etkili olmaya devam edeceği belirtildi.

Açıklamada ayrıca serin ve yağışlı sistemin hafta sonunda batı bölgelerde etkisini kaybetmesinin ve yurdun iç ve doğu bölgelerinde etkili olmasının beklendiği bildirildi.

Açıklama şöyle: “Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde görülecek sağanak ve gök gürültülü yağışların Marmara’nın güney ve doğusu, Ege Bölgesi, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz’de kuvvetli (25-50 mm) olacağı tahmin ediliyor.  Kuvvetli yağış nedeniyle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, dolu yağışı ile kuvvetli rüzgarın neden olabileceği çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler