YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sıcaklar en çok onları sevindirdi
Sıcaklar en çok onları sevindirdi
26 Haziran 2013 13:51
Hava sıcaklığı 40 dereceye ulaşan Şanlıurfa'da, klima, şişme havuz, şapka, meyan şerbeti, meşrubat ve dondurma gibi ürünlerin satışı arttı.

Meteoroloji Müdürlüğü verilerine göre, bugün hava sıcaklığının 39 derece ölçüldüğü kentte, önümüzdeki günlerde sıcaklığın 42 dereceye kadar ulaşması bekleniyor.

Sıcaklardan bunalan bazı vatandaşlar, park bahçe gibi daha çok yeşil alanlarda vakit geçirmeye çalışırken, serinlemek için sık sık dondurma ve soğuk meşrubat tüketiyor. Sıcaklarda evinden çıkamayan vatandaşlar ise klimalara yöneldi.

Pek çok kişinin olumsuz etkilendiği sıcak hava, bazı meslek gruplarını da sevindirdi.

Kent merkezinde dondurma satan Kenan Ericek, artan sıcaklıkların dondurma satışlarına olumlu yansıdığını söyledi.

Havaların ısınmasıyla işlerinin arttığını ifade eden Ericek, "Hava ne kadar sıcak olursa insanlar serinlemek için dondurma yemeye o kadar çok geliyor. Bu da işlerin daha iyi olmasını sağlıyor. Kısacası, 'Ne kadar sıcak, o kadar dondurma' diyorum. Havanın ısınması bizleri de sevindirdi işlerimiz bugünlerde bayağı bir yoğun" dedi.

Sıcak hava şerbetçilere de yaradı

Kentte yaz aylarında bölge insanın en fazla ilgi gösterdiği soğuk içeceklerin başında ise şifalı olduğu belirtilen ve doğal meyan bitkisi köklerinden üretilen meyan şerbeti geliyor.

Kent merkezindeki hemen hemen her caddede uygun fiyatlarda satış yapan şerbetçiler, işlerinin yoğunluğundan duydukları memnuniyeti dile getiriyor.

Şerbetçi Halil Demir, sıcaktan bunalan insanların serinlemek için meyan şerbeti içtiğini ifade ederek,bu durumun satışlarını arttırdığını söyledi.

Şişme havuz ve klima satışları arttı

Şişme havuz satıcısı Emin Ağaç ise sıcakların artmasıyla satışlarında bir hareketlenme olduğunu ifade ederek, "Havaların ısınması bizi sevindiriyor, bu sayede satışlarımız da artar. Önümüzdeki günlerde yükselecek sıcaklıkların satışları daha da artacağını düşünüyorum. Bunun yanında sıcaktan korunmak isteyenler şapkaya ilgi gösteriyorlar" diye konuştu.

Klima satıcısı Ömer Ulusoy da, kentte artan sıcaklıklarla klima satışlarında bir atış yaşandığını belirterek, "Ramazan ayında satışların daha da artacağını düşünüyoruz. Vatandaşlarımız ramazan ayı öncesinde gelip klimaları alırlarsa daha uygun olur. O dönemdeki yoğunluktan dolayı servis sıkıntısı yaşayabilirler" şeklinde konuştu.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler