YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sıcak havaya dikkat!
Sıcak havaya dikkat!
19 Temmuz 2011 09:51
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü sıcak havalara karşı vatandaşları uyardı...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; öğle saatlerinden itibaren Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Kars, Ağrı, Iğdır, Ardahan ve Van çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da toz taşınımı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edecek.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Kars, Ağrı, Iğdır, Ardahan ve Van çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Sel, ani su baskını, yıldırım düşmesi, vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

YÜKSEK SICAKLIK UYARISI:
Hava sıcaklıkları; Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da toz taşınımı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış, görüş mesafesi ve hava kalitesinde azalma, vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az, zamanla kuzeydoğu kesimleri çok bulutlu, Yozgat, Sivas ve Çankırı çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, Sinop ve Kastamonu çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Erzurum, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Kars, Ağrı, Iğdır, Ardahan ve Van çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölge genelinde toz taşınımı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerine kadar Adıyaman, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Bölge genelinde toz taşınımı bekleniyor.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler