YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
SGK'dan Uğur Kurt açıklaması
SGK'dan Uğur Kurt açıklaması
08 Şubat 2015 09:54
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, yakınlarına hitaben yazılması gereken yazının sehven, Okmeydanı'ndaki olaylarda hayatını kaybeden Uğur Kurt adına yazıldığını bildirerek, bu hatadan dolayı başta Kurt'un ailesi olmak üzer

İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, dün bazı basın yayın organlarında "SGK'dan Skandal Yazı" başlıklı haberin yer aldığı belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Habere konu müteveffa ile ilgili olarak yazılmış olan 28 Ocak 2015 tarihli yazımızda müteveffa Uğur Kurt için Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi'nce 22 Mayıs 2014'te yapılan tedavilere ilişkin sağlık hizmet bedellerinin kurumumuza adli vaka grubunda fatura edildiğinden 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nun 76. maddesi gereği meydana gelen olayda müteveffanın ölümüne ilişkin olarak kusurlu 3. kişi bulunup bulunmadığının tespiti ve müteveffa yakınlarından olaya ilişkin bilgi ve belge temin edilmesi işlemleri için müteveffa yakınlarına hitaben yazılması gereken ilgili yazımız müteveffa kişi adına yazılmıştır.

Kurumumuzca sehven yapılmış olan bu hatadan dolayı başta müteveffa Uğur Kurt'un ailesi olmak üzere tüm kamuoyundan özür diliyor, kendilerine tekrar başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz."

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler