YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Seydişehir'in ciğerleri alev alev yandı!
Konya’nın Seydişehir ilçesinde, ormanlık alanda çıkan yangın 3 saat süren çalışmayla kontrol altına alınırken, 5 hektar ormanlık alan zarar gördü.
Seydişehir'in ciğerleri alev alev yandı!
21 Temmuz 2013 / 17:40 Güncelleme: 21 Temmuz 2013 / 17:58

Edinilen bilgiye göre, henüz çıkış nedeni bilinmeyen yangın, Seydişehir’e bağlı Madenli köyü Eşekçukuru mevkisi Kozyakası nohut alanında dağın boğaz kısmında başladı. Yangın, Beyşehir Orman İşletme Müdürlüğü ve Seydişehir Orman Şefliği’ne ait 9 arazöz, jandarma ve gönüllü vatandaşların da müdahalesiyle 15.30 sıralarında kontrol altına alınabildi. Yangında çalılık ve ardıçlık 5 hektar orman alanı yandı. Yangın çıktıktan 10 dakika sonra yangın mahalline ulaşan Beyşehir Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait arazözler yangının daha geniş bir alana yayılmasını önledi.
 
Seydişehir Kaymakamı Tuncay Sonel yangın yerinde yaptığı açıklamada, “Yangın boğazlık alanda çalılık ve ardıçlı bir bölgenin olduğu örtülü bir orman arazisinde başlamış. Orman işletme müdürlüğümüz ve Seydişehir Şefliği olaya tüm yangın araçlarıyla zamanında yardım ettiler. Biz de diğer kurum ve kuruluşlarımızla gerekli önlemlerimizi aldık. Şuanda kontrol altına alınan yangın alanının soğutma işlemleri devam ediyor“ dedi.
 
Yangının çıkış sebebi jandarma ekiplerince araştırılmaya devam ettiği öğrenildi.İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler