YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şevval ayı ne zaman başlayacak? 2015 Şevval ayı tarihi ve Şevval orucu
Şevval ayı ne zaman başlayacak? 2015 Şevval ayı tarihi ve Şevval orucu
07 Temmuz 2015 08:14
Şevval ayı, ramazandan sonraki aydır. Şevval ayı ne zaman başlayacak? Ramazan orucu ile Şevval orucu birleştirilirse tüm 1 yılı oruçlu geçirmiş gibi sevap kazanır. 2015 Şevval ayı tarihi ve Şevval orucu ayrıntıları haberimizde.

Şevval ayı ne zaman başlayacak? Ramazan ayının sonraki ayı Şevval ayıdır. Şevval ayının ve şevval orucunun dinimizde büyük sevabı vardır. .Şevval ayında oruç tutan kimse tüm yıl boyunca oruç tutmuş gibi olur ve Ramazan orucu ile birleşirse tüm 1 yılı oruçlu geçirmiş gibi sevap kazanır.

Şevval ayı ne zaman başlayacak? 2015 Şevval ayı tarihi ve Şevval orucu ne zaman? Şevval orucu nasıl tutulur?

Ramazan ayında oruç tutupta 6 günde şevval orucu tutan kişi bir yılı oruçlu geçirmiş sayılır. Şevval ayında oruç tutmak Peygamber Efendimizin sünnetidir. Bu orucu tutmak çok sevaptır. Kaza orucu yerine geçmez ancak, kaza orucuna niyet edilirse kaza orucu yerine sayılmış olur. Şevval oruçlarını Pazartesi ve Cuma günü tutmak çok daha sevaptır. 6 gün tutulacak şevval orucu art arda tutlabileceği gibi ara verilerekte tutulabilir.

Şevval ayı 17 Temmuz Cuma günü başlayacaktır. Bayram günü oruç tutmanın haram olduğu söylenmektedir. Bu yüzden şevval orucunuza bayram bitiminden sonra başlayabilirsiniz. Özel bir niyet gerektirmez şevval orucuna niyet ettim diye niyet edilir. Bu orucu tutmak çok sevaptır. Gücü yeten mutlaka tutmalıdır.

 // rustem
Seval,orucu,ne zaman,bitiyo,...
04 Ağustos 2015 00:46
 // sehri tekin
Ne zaman biter Seval ayı orucu...
26 Temmuz 2015 00:01
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler