YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sevgililer Günü'nde Neler Alınır? Sevgililer Günü Hediyeleri - 14 Şubat
Sevgililer Günü'nde Neler Alınır? Sevgililer Günü Hediyeleri - 14 Şubat
06 Şubat 2016 11:02
Sevgililer gününde SEVGİLİNİZE hediye almak İÇİN ilginç hediye fikirleri ve önerilerine ihtiyacınız varsa haberimizi okuyabilirsiniz. Sevgililer günü hediyesi alma seçenekleri oldukça geniş bir yelpazeye sahip. En değişik, ilginç, sıra dışı, sıradan, ucuz

Sevdiğiniz kişiyi önemsediğinizi gösteren incelikler ve 14 Şubat hediyeleri genel olabildiği gibi kişiye özel de yaptırılabiliyor. Sizde sevdiğiniz kişiye hediye arıyorsanız detaylahaberimizde. Her yıl 14 Şubat Şubat sevgililer günü olarak kutlanır. Sevgililer gününde hediye almak hediye fikirleri ve önerilerine ihtiyacınız varsa haberimizi okuyabilirsiniz. 

Sevgililer gününe az bir zaman kaldı. Tüm dünyada 14 Şubat olarak kutlanan sevgililer günü bu yıl da 14 Şubat'ta tüm dünyada aynı anda kutlanacak. Bazı sevgililer Sevgililer gününde hediyeleşmeyi anlamsız ve gereksiz bulurken, bazı sevgililer için ise sevgililer gününde hatırlanmamak hediyeleşmemek büyük bir problem olabilir.

14 Şubat sevgilielr gününde hediyeleşmek için hediye fikir ve önerilerini derledik.

Sevgililer gününe özel hediye seçimleri 14 Şubat yaklaşmaya başladıkça hemen herkesin düşünmeye başladığı bir durumdur. "Sevgilime ne almayılım, erkek sevgiliye ne hediye alınır veya bayana sevgililer gününde ne alını" gibi sorular bu dönemlerde en trend sorular arasında yer alır.

 Özel günlerin değişilmezi olan bu soruların en çok arttığı gün de 14 Şubat Sevgililer Günü'dür. Sevgililer Gününe kısa bir süre kala hediye arayışları ve telaşı başladı. Bu özel gününde sevgilisine ve eşine hediye almak isteyenler için bazı önerileri bu haberde topladık.

ERKEĞE SEVGİLİLER GÜNÜ HEDİYESİ

Erkek arkadaşınıza alabileceğiniz sevgililer günü hediyelerinin başında tesbih gelmektedir. Tesbih çeşitleri son dönemde artışa geçmekle beraber oldukça tutulan bir hediye haline geldi. Diğer alternatifler için şunlara da göz atabilirsiniz; Gümüş Kol Düğmesi, bileklik, Kolye, Yüzük ,gömlek,kravat,cep telefonu, tablet, laptop, parfüm, saat, ayakkabı, çakmak, cüzdan ve tuttuğu takımın forması alınabilecek hediyeler kategorisinde en çok göze çarpan alternatifler arasında bulunuyor.

KADINA SEVGİLİLER GÜNÜ HEDİYESİ

Bayanlara özel hediye seçenekleri için yelpaze oldukça geniş. Takılardan kıyafete, kozmetikten teknolojiye kadar bir çok kategori başlığı altında hediyeler bulabilirsiniz. En iyi hediye kendizinin hayal gücüne bağlı olan hediyeler olmakla birlikte bazı alternatifleri sizler için derledik. Alternatifler arasında düşünebileceğiniz hediyelerden bazıları şunlar olabilir; Kolye, küpe, yüzük gibi takılar. Parfüm ve diğer kozmetik grupları. Çanta gibi bazı aksesuarlar. Kitap veya kalem. Tabiki bunların yanında kurtarıcı olarak çiçek ve çikolata her zaman vazgeçilmezdir. 

Sevgililer Günü nedir ve tarihi nerden gelmektedir?

Sevgililer Günü, her yılın 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan özel gündür. Kökeni, Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda "Aziz Valentin Günü" (İngilizce: St. Valentine's Day) olarak bilinir. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır. Günümüzde, bazı toplumlarda sevgililerin birbirine hediyeler aldığı, kartlar gönderdiği özel bir gün olarak devam etmektedir. Tahminlere göre 14 Şubat günü, tüm dünyada 1 milyar civarında kart gönderilmektedir. Bunun yanı sıra hediye alımlarından kaynaklı piyasada satışlar artmaktadır.
 
1712 yılına ait İsveç almanağında 14 Şubat Valentine olarak belirtilmiş. Şubat ayı ortasının aşk ile ilişkisi antik çağlara dayanmaktadır. Antik Yunan takvimlerinde, Ocak ayı ortası ile Şubat ayı ortasının arasında kalan zaman Gamelyon ayı olarak adlandırılmıştı ve Zeus ile Hera'nın kutsal evliliğine adanmıştı.  Antik Roma'da 15 Şubat, bereket tanrısı Lupercus'un onuruna, Lupercalia günü olarak kutlanmaktaydı. Bu günde, Lupercus'un din adamları tanrıya keçi kurban ederlerdi. Daha sonra kafalarının üstüne koydukları bir parça keçi derisi ile Lupercus'u simgeleyerek, Roma sokaklarında koşturup, karşılaştıkları herkese dokunurlardı. Genç kızlar gönüllü olarak ileri atılır ve bereket tanrısının dokunuşundan paylarını almaya çabalarlardı. İnanışa göre bu dokunuş sayesinde doğurganlıkları kolaylaşacaktı. Lupercalia bayramının arifesi olan 14 Şubat'ta genç erkeklerin genç kızların isimleri yazlı kura çekerek bayram boyunca 'çift' olma alışkanlığı vardı. 469'da Papa bu gayri-Hristiyan bayramını yasaklayarak sadece kura çekilişine izin verdi. Ancak artık kuralarda kızların değil azizlerin isimlerini yazılıydı.

Sevgililer gününde hemen herkes sevgililerine veya eşlerine bu günün ruhu ile bütünleşen, karşı tarafa sevgilerini anlatan hediyeler verir. Bu hediyelerin başında çiçekler ve çikolata gelir.

Sevgililer Gününü çiftler genellikle başbaşa geçirirler. Başbaşa gidilen romantik bir yemek ya da evde hazırlanan romantik bir sofra en yaygın kutlamalardandır. Ve tabi alınan en güzel ve anlamlı hediye de güne ayrı bir anlam katar.

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler