YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şemsiyesiz sakın dışarı çıkmayın
Şemsiyesiz sakın dışarı çıkmayın
26 Mayıs 2015 06:49
Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre yurdun belli bölümlerinde yağış görülecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan değerlendirmeye göre, Türkiye'nin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu Bölgesi, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Sivas, Kayseri, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevreleri ile akşam saatlerinden sonra Doğu Anadolu'nun kuzey kesimleri, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Marmara'nın kuzeyi ile Karadeniz kıyılarında sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar ise genellikle güney ve güneybatı, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Orta Akdeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu'nun güneyi, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetlice esecek.

Bazı illerde hava durumu

İSTANBUL: Parçalı ve az bulutlu. (25)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (29)

İZMİR: Parçalı ve az bulutlu. (28)

ADANA: Parçalı bulutlu. (30)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık. (25)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu. (21)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (18)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı. (30)

Etiketler: ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler