YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şemsiyenizi almadan sokağa çıkmayın!
Şemsiyenizi almadan sokağa çıkmayın!
03 Eylül 2013 14:38
Türkiye’nin, yarın sabah saatlerinden itibaren Karadeniz üzerinden gelecek olan serin ve yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, yarın Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Akdeniz ile Erzincan ve Ardahan çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçmesi bekleniyor.

Karadeniz kıyı kesimi ile Sakarya çevrelerinde kuvvetli olacak yağışların; yarın sabah saatlerinden itibaren Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu’nun kıyı ilçeleri ile Sinop’un batı kıyılarında, öğleden sonra Trabzon’un doğu ilçeleri, Rize ile Artvin’in kıyı ilçelerinde şiddetli ve yer yer aşırı (100 mm. ve üzeri) olacağı tahmin ediliyor. Yağışlı havanın 05 Eylül Perşembe günü Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Sakarya çevrelerinde etkili olduktan yurdu terk etmesi bekleniyor.

Rüzgarın yarın ülke genelinde genellikle kuzeybatı, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güneybatı yönlerden kuvvetli, Batı ve Orta Karadeniz’de fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.Hava sıcaklığının yarın kuzeybatı bölgelerde, perşembe günü iç ve doğu bölgelerde 3 ila 8 derece azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği, cuma gününden itibaren yurt genelinde artarak hafta sonunda normalleri civarına çıkacağı bekleniyor.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler