YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sel İstanbul'u vurdu: 31 ölü
Aşırı yağışlar dün Tekirdağ'ı bugünse İstanbul'u vurdu...
Sel İstanbul'u vurdu: 31 ölü
09 Eylül 2009 / 10:49 Güncelleme: 09 Eylül 2009 / 17:25

Son yılların en büyük sel felaketini yaşıyoruz. Yüzlerce araç sular altında kaldı.. Sel felaketi İstanbul'u fena vurdu... Dün ve bugün toplamda 25 kişi hayatını kaybetti...

Mahsur kalan vatandaşlar kurtarılmayı bekliyor. Aram kurtarma çalışmaları ise devam ediyor...

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN...

Başbakanlık Acil Durum Yönetimi: Tekirdağ'da 5 İstanbul'da 25 olmak üzere toplam 29 vatandaşın hayatını kaybettiğini açıkladı...

Balıkesir Göenen'de de 1 kişi sellde hayatını kaybetti. Böylece Maramara genelinde etkili olan selde toplam 30 kişi hayatını kaybetti.

Halkalı'daki hayatını kaybeden 7 kişinin bir tekstil atölyesine gitmek için yola çıkan kadın çalışanlar olduğu bildirildi

İkitelli TIR garajında da 4 kişinin cesedine ulaşılmasıyla birlikte ölü sayısı arttı... TIR garajında ölü sayısının arttığı ve kendi araçlarında boğularak ölen 3 sürücünün daha cesedine ulaşıldığı belirtiliyor...

Silivri'de başlayan ve sel baskınlarına neden olan yağış bu kez İstanbul'u vurdu. İstanbul'da İkitelli, Güneşli,Küçükçekmece, Gaziosmanpaşa, gibi semtlerde yüzlerce ev ve işyeri taşan derelerin getirdiği suların altında kaldı.

İstanbul Valisi Muammer Güler Başakşehir ve Küçükçekmece'de 23 vatandaşın hayatını kaybettiğini 8 kişinin de kayıp olduğunu açıkladı.

TEKSTİL İŞÇİSİ 7 KADIN SERVİSTE ÖLDÜ

Halkalı'da bir tekstil atölyesinde çalışan 10 kişi taşıyan servis minibüsü fabrikanın bahçesine girdiğinde sular altında kaldı. Minibüsteki 3 kişi kurtarılırken, araçtan inemeyen 7 kadın çalışan boğularak hayatını kaybetti.

 TIR GARAJINDA CESET SAYISI ARTIYOR

Halkalı'da 7 kişinin boğularak öldüğü tahmin edilirken sabah saatlerinde İkitelli TIR Garajın'da bulunan ceset sayısı dörde çıktı. Bu bölgedeki ceset aramalarını sürdürüen ekipler 3 cesede daha ulaştı.

 Yapılan çalışmalarda, bölgede 2 kişinin cesedi daha çıkarılarak morga götürüldü. Bir tır içerisinde sıkışan bir kişinin cesedi de çıkarılmaya çalışılıyor.

Cesetlerden birinin bölgede küçükbaş hayvan otlatan bir çobana, diğerinin de tır garajındaki bir güvenlik görevlisine ait olduğu belirtildi.

Garajdaki tüm araçların kullanılamaz hale geldiği görülürken, sel suları arasında telef olan küçükbaş hayvan ölülerine de rastlanıyor.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler