YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sel bu kez de Bağcıları vurdu!
Sel bu kez de Bağcıları vurdu!
10 Eylül 2009 11:06
İstanbul'daki yağışlar sürüyor. Etkili yağışlar Bağcılar'da Tavukçu Deresi'nin taşmasına neden oldu.

3 gündür etkili olan Sağnak yağış bu sefer İstanbul Bağcıları vurdu... Son üç günde selden ölenlerin sayısı Tekirdağ'da 5, İstanbul'da 26 olmak üzere toplamda 31 kişi buldu...

BAĞCILAR DA SELE TESLİM OLDU

İstanbul'da akşam saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış sonrası birçok ev ve işyerini su bastı. Yüzlerce kişi, evlerini terk ederek sokağa döküldü. Vatandaşlar, gece boyunca su tahliyesi yaptı.

İstanbul'da etkili olan sağanak yağış, yine sele neden oldu. İstanbul'un Avrupa yakasında akşam saatlerinden itibaren etkisini arttıran yağış, Bağcılar, Arnavutköy, Esenler, Merter, Bakırköy, Küçükçekmece, Hadımköy, Başakşehir ve Bahçelievler'de su baskınlarına neden oldu. Bağcılar'da Tavukçu Deresi taştı. Özellikle Papaz Köprüsü civarında bulunan onlarca ev ve işyerinin bodrum katı sular altında kaldı. Yüzlerce kişi, evini terk ederek kendini sokağa attı. Adeta bir nehri andıran yollardaki su, nedeniyle vatandaşlar evlerine gidemedi. Birçok otomobil, göle dönen yollarda mahsur kaldı. Merter'de de bir siteyi su bastı. Evlerinden çıkamayan site sakinleri, yetkililerin kendilerine yardım etmemesinden yakındı.

Ev ve işyerini su basan vatandaşlar, itfaiye ve İSKİ'nin yetersiz kalması nedeniyle kendi imkanlarıyla su tahliyesi yaptı. Eşyaları sular altında kalan vatandaşlar, yetkililere isyan etti.

Mağdur olan vatandaşların birçoğu geciyi sokakta geçirdi. İftiye ve İSKİ görevlileri, su baskını ihbarlarına yetişmekte zorlandı. Şiddetli yağış sonrası Ataköy 5. Kısım Camii'nin avlusunu ve şadırvan kısmını da su bastı. Cami yanında bulunan öğrenci yurdunda da su baskını meydana geldi.

Su baskını nedeniyle polis ekipleri, bazı yolları araç trafiğine kapattı. Bazı vatandaşların ise hayatlarını hiçe sayarak, suya dalıp yaya yürümesi dikkat çekti.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler