YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sel 3 köprüyü yıktı!
Aşırı yağışlar ve karların erimesi sonucu meydana gelen sel sonrası Ovacuma beldesinde 3 köprü yıkıldı...
Sel 3 köprüyü yıktı!
22 Şubat 2010 / 14:55 Güncelleme: 22 Şubat 2010 / 14:55

Karabük'ün Eflani İlçesi ve Safranbolu ilçesine bağlı Ovacuma Beldesinde dün gece meydana gelen selin ardından sular çekilmeye başladı.

Aşırı yağışlar ve karların erimesi sonucu meydana gelen sel sonrası Ovacuma beldesinde 3 köprü yıkıldı.
Beldede zara gören yerlerde Ovacuma Belde Belediye Başkanı Recep Coşkun ve Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun incelemelerde bulundu.

Yıkılan köprülerin Belediye ve Özel idare ekiplerince en kısa sürede yenileceğini söyleyen Ovacuma Belediye Başkanı Recep Çoşkun, " Aşırı yağışları nedeni ile Eflani ilçesinde gelen dere bir anda taşmaya başladı. Bunun üzerine ekiplerini kritik bölgelere yerleştirerek olası bir tıkanmalara karşı kepçelerle çalışma yaptı. Selin etkisi ile köklerinden kopan bazı ağaçlar bizim ekiplerimiz tarafından tıkınma yapmaması için kepçelerle alındı. Eğer gerekli önlemi almış olsaydık daha büyük felaketle karşı karşıya kalabilirdik. Selden dolayı Belediyemize bağlı Cabbar Mahallesi ile Ovaşehler köyünde Gemicioğlu mahallesi ve Sııtkoğlu mahallesi köprüleri yıkıldı. Bununla ilgili olarak hem Belediye hemde Özel İdare ekiplerimiz kısa sürede köprüleri inşa edeceklerdir. Vatandaşlarımızın su basan evleri ise yok" dedi.
Diğer yandan bölgede incelemelerde bulunan Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun ise, suların çekilmeye başladığını belirterek, " Beklenmeyen bir yağmur sonucu seller oluştu. Bu sellerin sonucu de Belediyemize ait bir köprü ve bize ait 2 köprü yıkıldı. Yıkılan köprülerin menfezlerin tıkanma yapmaması ve baraj oluşturmaması için ekiplerimiz çalışma yapacak. İş makinelerimiz tarafından bugün bunları hemen yapacağız. Çünkü önümüzde yeni yağışların devam edeceği uyarı olduğunda kısa sürede önlemlerimizi alacağız" dedi.

Uzun ayrıca, zarar tespit çalışmaları için Acil Durum Müdürlüğü ekiplerin Eflani ilçesinde çalışma yaptığı ardından Ovacuma Beldesinde çalışma yaparak bunarlı rapor haline dönüştürüp Acil Afet Genel Müdürlüğüne sunacağız diye kaydetti.
Diğer yandan Yüksek kesimlerde aşırı yağış sonrası eriyen kar suları mahalle yolarını dere yatağına dönüştürdü. (İHA)


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler