YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehitler son yolculuğuna uğurlandı
Şehitler son yolculuğuna uğurlandı
16 Eylül 2015 18:29
Hakkari ve Mardin'de polis aracına yapılan bombalı saldırılarda şehit düşen polis memurları Serkan Çölkesen ve Sezgin Uludağ memleketlerinde toprağa verildi.

Hakkari'de polis aracına yapılan bombalı saldırıda şehit düşen polis memuru Serkan Çölkesen, Antalya'da toprağa verildi.

Şehidin baba evinin bulunduğu Kızıltoprak Mahallesi'nde taziye çadırı kurularak, mevlit okutuldu.  Antalya Valisi Muammer Türker ile İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul,şehit evini ziyaret ederek, baba Bayram Çölkesen'e taziyelerini iletti.

Ayakta durmakta güçlük çeken Çölkesen, oğluyla bir gün önce görüştüğünü belirterek, "Daha önce İstanbul'da görev yapıyordu. Yaklaşık dört yıldır polisti. Hakkari'ye gönüllü gitmişti. Üzüntülüyüz" dedi.

Van'dan gönderilen Serkan Çölkesen'in naaşı, Kızıltoprak Mahallesi'ndeki baba evine getirilerek, helallik istendi. Bu sırada, anne Hacer ile baba Bayram Çölkesen, şehidin tabutuna sarılarak, gözyaşı döktü.

Şehidin bazı yakınları da hareket halindeki cenaze aracına çıkarak, tabuta sarıldı. Çölkesen'in naaşı, konvoy eşliğinde Uncalı Mezarlığı'na getirildi. Tabutun üzerine gül suyu döküldü.

İl Müftüsü Osman Artan'ın burada kıldırdığı namazın ardından şehidin naaşı omuzlara alınarak, taşındı. Çölkesen'in cenazesi, Polis Şehitliği'nde dualar eşliğinde toprağa verildi.

Şehit Uludağ Isparta'da toprağa verildi

Öte yandan Mardin'deki terör saldırısında şehit olan polis memuru Sezgin Uludağ'da, memleketi Isparta'da toprağa verildi. 

Türk Hava Kuvvetlerine ait askeri uçakla Süleyman Demirel Havalimanı'na getirilen şehidin cenazesi, burada yakınları, Isparta Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, Isparta Emniyet Müdürü Halil Altan ve vatandaşlar tarafından karşılandı. 

Şehidin cenazesi polis mangası tarafından uçaktan indirildiği sırada ağabeyi Selim Uludağ, uçağa doğru koşarak bir polis memurunun elinde tuttuğu kardeşinin fotoğrafını öptü.

Ambulansa konulan şehidin cenazesi, konvoy eşliğinde Hisar Mahallesi'ndeki baba evine getirilerek burada helallik istendi. Daha sonra Isparta Valiliği tören alanına getirilen şehidin cenazesi, burada meydanı dolduran binlerce kişi tarafından tekbirlerle karşılandı. 

Törene Isparta Valisi Özkan, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tümgeneral Metin Akkaya, Isparta milletvekilleri Recep Özel ve Nuri Okutan ile şehidin babası, annesi, ağabeyleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Cenaze törenini şehidin annesi Selver Uludağ sedyeden izledi. 

Isparta Valisi Özkan, törende yaptığı konuşmada, haince şehit edilen, milleti uğruna canını veren şehit Uludağ'ı cennete uğurlamak için toplandıklarını söyledi. Sözün bittiği, kelimelerin boğazlara düğümlendiği bir noktada oldukları dile getiren Özkan, "Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Herkes şunu bilsin ki şehidimizin kanı yerde kalmayacaktır. Hainler en ağır şekilde cezalandırılacaktır. Bunu herkes bilsin ki teröre teslim olmayacağız. Kardeşliğimiz, dirliğimizi bozamayacaklar" dedi. 

Sezgin Uludağ'ın naaşı kılınan cenaze namazının ardından Isparta Garnizon Şehitliğine defnedildi. 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler